WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Moto

Były punkt dealerski Buick okazał się świetnym miejscem dla kolekcji klasyków

Kolekcjonerzy klasycznych samochodów mają zazwyczaj jeden problem z wyeksponowaniem swoich „podopiecznych”. Jak tu bowiem utrzymać klimat dawnych lat bez specjalnego remontu z nastawieniem na postarzenie całości w „starym dobrym stylu”? No cóż, ten problem udało się rozwiązać niejakiemu Robertowi Kirkowi.

Jego sprawę przybliżył nam Tom Cotter z kanału Hagerty, który odwiedził naszego bohatera w jednym z najciekawszych „magazynów”, jakie możemy sobie wyobrazić. Mowa bowiem o utrzymanym w pierwotnej formie byłym punkcie dealerskim firmy Buick, który został wybudowany w 1941 roku, a więc kilka miesięcy przed wybuchem II Wojny Światowej. Wprawdzie funkcjonował do 1990 roku, ale wiele się w nim nie zmieniło, a zakrzywione okna, żółte stare ściany i masa logotypów oraz zauważalnie dawnego stylu nadaje całości tylko charakteru.

Zupełnie tak jak kolekcja samochodów, której dorobił się Kirk. Mowa o klasykach, wśród których znalazł się egzemplarz Lamborghini Espada z 1969 roku, Jaguar E-Type (1969 rok), De Tomaso Pantera, czy Facel Vega. Tym samochodom przygląda się z bliska Cotter na powyższym materiale, któremu można poświęcić choćby kilka minut, aby odbyć swojego rodzaju historyczną wycieczkę motoryzacyjną.

Czytaj też: Lamborghini Miura P400 to klejnot na aukcji 81 zdezelowanych samochodów

Źródło: Road and truck