Reklama
aplikuj.pl

Były punkt dealerski Buick okazał się świetnym miejscem dla kolekcji klasyków

Były punkt dealerski Buick okazał się świetnym miejscem dla kolekcji klasyków
Były punkt dealerski Buick okazał się świetnym miejscem dla kolekcji klasyków

Kolekcjonerzy klasycznych samochodów mają zazwyczaj jeden problem z wyeksponowaniem swoich „podopiecznych”. Jak tu bowiem utrzymać klimat dawnych lat bez specjalnego remontu z nastawieniem na postarzenie całości w „starym dobrym stylu”? No cóż, ten problem udało się rozwiązać niejakiemu Robertowi Kirkowi.

Jego sprawę przybliżył nam Tom Cotter z kanału Hagerty, który odwiedził naszego bohatera w jednym z najciekawszych „magazynów”, jakie możemy sobie wyobrazić. Mowa bowiem o utrzymanym w pierwotnej formie byłym punkcie dealerskim firmy Buick, który został wybudowany w 1941 roku, a więc kilka miesięcy przed wybuchem II Wojny Światowej. Wprawdzie funkcjonował do 1990 roku, ale wiele się w nim nie zmieniło, a zakrzywione okna, żółte stare ściany i masa logotypów oraz zauważalnie dawnego stylu nadaje całości tylko charakteru.

Zupełnie tak jak kolekcja samochodów, której dorobił się Kirk. Mowa o klasykach, wśród których znalazł się egzemplarz Lamborghini Espada z 1969 roku, Jaguar E-Type (1969 rok), De Tomaso Pantera, czy Facel Vega. Tym samochodom przygląda się z bliska Cotter na powyższym materiale, któremu można poświęcić choćby kilka minut, aby odbyć swojego rodzaju historyczną wycieczkę motoryzacyjną.

Czytaj też: Lamborghini Miura P400 to klejnot na aukcji 81 zdezelowanych samochodów

Źródło: Road and truck