Reklama
aplikuj.pl

Czym jest Call of Duty Warzone 2?

call of duty warzone 2

Call of Duty Warzone 2 swoim istnieniem zaskoczyło wielu graczy. Przecieki pozwalają nam lepiej zrozumieć, czym będzie produkcja, która zdawała się nie otrzymać nigdy kontynuacji.

Call of Duty na PlayStation

Wszystko zaczęło się od przejęcia Activision-Blizzard przez Microsoft. Każdy jest ciekawy, jak będzie wyglądała branża growa po tym, gdy Microsoft zajął tak znaczną część rynku. Szczególnie ciekawy wydawał się wątek dotyczący Call of Duty. Czy marka zniknie z PlayStation? Wiemy już oficjalnie, że na razie nie. Co znaczy jednak – na razie?

Na to właśnie pytanie starali się odpowiedzieć informatorzy, którzy przeżyli mały szok, gdy dowiedzieli się, że PlayStation ma umowę na dodatkową zawartość do Call of Duty na trzy najbliższe odsłony serii. Mowa tutaj o Call of Duty Modern Warfare 2, prawdopodobnie nadchodzącej kontynuacji Call of Duty Black Ops Cold War oraz… Call of Duty Warzone 2?!

Czytaj też: Death Stranding Director’s Cut na PC z drobną opłatą

Tego nikt się nie spodziewał. Przecież tego typu darmowe produkcje są rozwijane przez lata i stale aktualizowane. Fortnite nie porzucił graczy z PlayStation 4 i Xbox One, a inne podobne gry również starają się działać nawet na słabych urządzeniach. Dlaczego Activision-Blizzard nie zamierza zatem aktualizować gry, tylko szykuje się do dużego skoku w Warzone 2?

Call of Duty Warzone 2 istnieje

Gdy informacje o Call of Duty Warzone 2 ujrzały światło dzienne pojawiło się jeszcze więcej pytań. W końcu, czy przejście do nowej gry oznacza to, że poprzednia zostanie wyłączona? Na jakie platformy zmierza kolejny tytuł? Informator Tom Henderson postanowił wyjaśnić te sprawy i zebrał informacje na temat produkcji.

Okazuje się, że aktualny plan zakłada istnienie dwóch Warzone. Po co Warzone 2? Nowa odsłona będzie produkcją raczej dostępną tylko na aktualne konsole. Warzone 1 to aktualne Warzone, która powiązane będzie z Modern Warfare, Black Ops Cold War oraz Vanguard. Tytuł działa na PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One oraz Xbox Series X|S. Gra nie zostanie wyłączona i dalej będzie funkcjonować.

Czytaj też: Sprzedaż Resident Evil Village i innych gier Capcom jak zwykle rewelacyjna

Czego zatem spodziewać się po Warzone 2? Tytuł rozpocznie swoje istnienie jako dodatek do Call of Duty Modern Warfare 2. Produkcja będzie już dostępna tylko na PC, PlayStation 5 oraz Xbox Series X|S. Rozważane jest stworzenie dodatkowej wersji gry na PlayStation 4 i Xbox One, ale nic jeszcze nie jest pewne. Wiadomo tylko, że na pewno gracze z dwóch różnych generacji nie będą mogli grać ze sobą. Warzone 2 nie będzie wykorzystywać assetów z Warzone 1, ale statystyki z Warzone 1 być może trafią do Warzone 2.

Aktualne Call of Duty Warzone 1 przyjmie nazwę Call of Duty Warzone Legacy, a Call of Duty Warzone 2 stanie się Call of Duty Warzone.