Reklama
aplikuj.pl

Sprzedaż Resident Evil Village i innych gier Capcom jak zwykle rewelacyjna

resident evil village

Capcom zaprezentował nowe wyniki finansowe firmy. Poznajemy z nich kolejne informacje o markach studia i przy okazji możemy po raz kolejny zaskoczyć się formą serii Resident Evil.

Capcom dalej na fali

Od czasu kiedy Capcom przeszedł na silnik RE Engine i poprawił jakość swoich gier, firma stale zarabia ogromne pieniądze. Tytuły wydane lata temu schodzą w milionach egzemplarzy, a nowe odsłony tylko udowadniają, że firma nie traci formy.

Jak wygląda sprzedaż poszczególnych serii Capcomu? Wydawca zdradził, że seria Resident Evil sprzedała się już w ilości 123 milionów sztuk. Twórcy są dodatkowo chwaleni za to, że ostatni Resident Evil Village zdobył cztery nagrody podczas gali Golden Joystick Awards 2021, w tym za najlepszą grę roku.

Czytaj też: Gameplay Horizon Forbidden West na PS4 Pro. Gra wygląda jak z PS5!

Druga najpopularniejsza seria Capcomu to Monster Hunter. W tym przypadku mówimy o łącznie sprzedanych 78 milionach sztukach gry. Wciąż na topie pozostaje Street Fighter, którego sprzedano 47 milionów egzemplarzy. Capcom to jednak również inne marki i do dziś zaskakuje mnie, że czwartą najlepiej sprzedającą się serią tej firmy jest Mega Man, który kupiono 37 milionów razy. Dalej mamy Devil May Cry z wynikiem 25 milionów kopii oraz Dead Rising, które chwali się 14 milionami egzemplarzy.

Resident Evil to potęga

To jednak seria o biologicznym zagrożeniu cieszy się największym zainteresowaniem. Wielka w tym zasługa Resident Evil 7: Biohazard, które pozwoliło wielu graczom na łatwe „wejście” w uniwersum serii. Od premiery tej gry otrzymaliśmy również odnowione Resident Evil 2 oraz Resident Evil 3, a posiadacze Meta Quest 2 mogą cieszyć się z Resident Evil 4 VR. Capcom takimi odnowionymi wydaniami gier zachęcił wielu nowych graczy do zabawy w tej serii.

Czytaj też: Gameplay Star Wars 1313, którego jeszcze nie widzieliście!

Co ciekawe, wspomniany Resident Evil 7 Biohazard już szósty rok z rzędu może pochwalić się sprzedażą na poziomie powyżej miliona kopii! Szaleństwo. Nowy Resident Evil Village dobił za to to 5,7 miliona sprzedanych kopii i zapowiada się również na to, że ta odsłona będzie sprzedawać się latami.

Milionami Capcom chwali się również w przypadku innych gier. Firma ogłosiła, że Monster Hunter Stories 2: Wings of Ruin rozeszło się w liczbie 1,4 miliona sztuk. Monster Hunter Rise przekroczyło za to 18 stycznia 2022 8 milionów sprzedanych kopii.