WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Nauka

Czy liczba samobójstw wciąż rośnie?

Nowe badania wykazały, że samobójstwa stają się coraz powszechniejsze w Ameryce. W szczególności wzrost widać na terenach wiejskich.

naukowcy z Uniwersytetu Ohio ocenili krajowe dane o samobójstwach z lat 1999-2015. Przedstawili oni ogólnokrajowy obraz liczby samobójstw wśród dorosłych. W latach badania wskaźniki niestety wzrosły o aż 41%, z mediany równej 15 na 100000 do 21,2 na 100000 – miało to miejsce tylko w ostatnich trzech latach badania.

Czytaj też: To urządzenie szybko określi ryzyko chorób serca

Widoczny jest także wzrost tego typu zachowań na obszarach wiejskich. Tam wskaźnik wynosi 22 na 100000, podczas gdy w miastach 17,6 na 100000. W miastach z większą liczbą sklepów z bronią wskaźniki zazwyczaj były większe. Stany o największej ilości samobójstw to Kolorado, Nowy Meksyk, Utah czy Wyoming.

Lekarze muszą więc wprowadzać znacznie więcej badań prewencyjnych i tego typu akcji. Wskaźniki samobójstw powinny maleć, a nie wzrastać wraz z latami. Naukowcy mówią też, że informacje geograficzne o samobójstwach nie mówią całej historii. Niektóre stany mają dużą różnorodność osób, różne są ich historie stąd naukowcy nie uwzględniali też osób starszych czy młodych.

Czytaj też: Chińska firma właśnie sklonowała kota

Źródło: Medicalxpress