WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Canon szykuje aparat EOS M50 II

Jest już niemal pewne, że Canon szykuje się do premiery aparatu EOS M50 II. Bardzo udany bezlusterkowiec doczeka się następcy po ponad dwóch latach na rynku.

Co wiemy o Canonie EOS M50 II?

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Canon Rumors, druga generacja EOS-a M50 zaoferuje matryce APS-C o wyższej rozdzielczości 32,5 Mpix, procesor obrazu Digic X (możliwe, że w nowej odsłonie), DPAF II, filmy w 4K przy 60 klatkach na sekundę (bez cropa), zdjęcia seryjne do 14 klatek na sekundę, wizjer o rozdzielczości 3,69 mln punktów, pojedynczy slot kart SD oraz brak stabilizacji obrazu.

O tym, że premiera aparatu jest blisko potwierdzają informacje niektórych sklepów. Dodatkowo EOS M50 zaczął byś wycofywany z ofert.

Canon EOS M50 vs EOS M50 II

W porównaniu z poprzednikiem, nowy EOS M50 zaoferuje matrycę o wyższej rozdzielczości (obecnie 24,1 Mpix), szybsze rejestrowanie zdjęć seryjnych (obecnie 10 klatek na sekundę) oraz znacznie wyższą rozdzielczość wizjera (obecnie 2,36 mln punktów).

Zmiany powinny wyjść na plus, choć nie do końca mam przekonanie do zwiększania rozdzielczości matrycy przy formacie APS-C, ale czas pokaże jakie będą tego wyniki. Największym brakiem nowej wersji z pewnością będzie stabilizacja obrazu. To zawsze jest mile widziana funkcja aparatu.

Z EOS-a M50 korzystam służbowo już od kilku miesięcy i jestem z niego bardzo zadowolony. Są rzeczy, które można w nim usprawnić, ale to obecnie bardzo dobry wybór dla osób, które szukają stosunkowo niedrogiego aparatu oferującego całkiem spore możliwości.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News