WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

CD Projekt Red prawdopodobnie pracuje nad grą na Nintendo Switch

Nintendo Switch rozwija się w najlepsze, gromadząc w swoim portfolio coraz to więcej gier, wśród których znajdziemy porty pełnoprawnych gier na komputery i konsole. Jak na mobilny sprzęt, to naprawdę wiele. Zainteresowanie tą platformą u CD Projekt Red jest więc całkiem prawdopodobne, ale czy studio będzie w stanie oddelegować część zespołu do pracy nad jakimś portem na Switcha, zamiast skupiać się na rozwoju Cyberpunka 2077?

Odpowiedź to zarówno tak, jak i nie, bo choć CD Projekt Red z pewnością mogłoby naprędce stworzyć małą ekipę, na którą padłoby zadanie stworzenia wersji jednej z dotychczasowych gier na Nintendo Switch, ale specjalistów w tej kwestii zapewne im brakuje. Nie powinna więc nas dziwić ostatnio odkryta oferta pracy, która wspomina o platformie Nintendo Switch. To w sumie to doniesienie odkopało temat zabawy CDP Red na nowej platformie.

Trafić na Switcha mogą w sumie trzy gry – Gwint: Wiedźmińska Gra Karciana, Wojna Krwi: Wiedźmińskie opowieści… i w sumie Wiedźmin 3, choć nie wiadomo, czy konsola podołałaby takiemu wyzwaniu. Osobiście stawiam więc na ten drugi tytuł, bo szczerze wątpię, czy zakupione ostatnio przez firmę studio Spokko byłoby w stanie stworzyć produkcję spełniającą standardy naszego rodzimego oczka w głowie w branży gier.

Czytaj też: SMACH Z odpali Wiedźmina 3 w 720p

Źródło: Wccftech