WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

CD Projekt Red z mianem najlepszego producenta

Wprawdzie naszemu rodzimemu CD Projekt Red jest jeszcze naprawdę daleko do gigantów pokroju Bethesdy, Electronic Arts, czy Ubisoftu, ale przynajmniej to gracze traktują to studio, jako to najlepsze na świecie, więc mamy się z czego cieszyć. 

Czytaj też: Społeczność Steam wystawia negatywne oceny grom z serii Metro

Tak przynajmniej wynika z tegorocznego Steam Awards, w którym to gracze biorą w swoje ręce wyniki, głosując na wybrane wcześniej nominacje w wielu kategoriach. Wśród nich znalazło się miejsce dla Najlepszego Producenta i Najlepsze Otoczenie. Czy wiecie już do czego zmierzam? Zapewne tak, bo zwycięzcami w tych kategoriach okazał się kolejno CD Projekt Red i Wiedźmin 3. Ten drugi zgarnia przy takich okazjach przynajmniej jedną nagrodę, ale teraz społeczność stwierdziła, że z konkurencja wygrywa nawet pod kątem klimatu.

Wprawdzie głosowanie nie dotyczy wyłącznie tego, co udało się zgromadzić na rynku w 2018 roku, bo umówmy się – Wiedźmin 3 ma na karku swoje lata, a CD Projekt Red w ubiegłym roku nie zachwyciło nas Gwintem i Wojną Krwi. To jednak pokazuje, jak mocno nasza narodowa duma zapuściła korzenie w sercach graczy, wygrywając nawet z Rockstar Games.

To w sumie tyle, co chciałem Wam przekazać (no, ważny jest też wybór PUBG na grę roku), ale na sam koniec wręcz nie mogę nie wspomnieć o dopisku pod kategorią dotyczącą producentów. Valve zdecydowało, że usunie się w cień „dając szansę innym”, pomimo tego, że „nas uwielbiacie”. Nie ma co, całkiem ciekawe stanowisko… zważywszy na to, że ostatnią grą Valve jest Arifact i to po 5 latach od udanej DOTY 2 i 6 latach po premierze CS:GO. Uznajmy bowiem, że te pomniejsze projekty były raczej pomyłką.

Czytaj też: Valve rozdaje 5$ w swojej nowej wyprzedaży Steam z okazji chińskiego Nowego Roku

Źródło: Steam