Reklama
aplikuj.pl

CD PROJEKT RED zyskuje. Cyberpunk i Wiedźmin dalej zarabiają

cd projekt

W 2022 r. CD PROJEKT skupiał się na rozwoju franczyzy Cyberpunka oraz stawianiu fundamentów pod przyszłe produkcje. Pod względem finansowym miniony rok był drugim najlepszym w historii CD PROJEKT.

Co CD PRROJEKT robił w 2022?

W 2022 r. CD PROJEKT RED intensywnie pracował nad Cyberpunkiem 2077, czego efektem były kolejne aktualizacje i edycja gry na najnowszą generację konsol. Ważnym wydarzeniem była pozytywnie przyjęta premiera serialu anime Cyberpunk: Edgerunners na Netfliksie. Sprawiła ona, że do gry dołączyło wielu nowych graczy, ale też i tych, którzy już wcześniej odwiedzili Night City.

Czytaj też: PlayStation Plus kwiecień 2023 oficjalnie ujawnione

Popularność serialu oraz pozytywny odbiór wydanej tydzień przed jego premierą aktualizacji wymiernie wpłynęły na sprzedaż Cyberpunka oraz sentyment wokół gry, na co wskazują oceny graczy. To wyraźny znak, że zwiększanie zaangażowania w ramach naszych marek i poszerzanie ich zasięgu to słusznie obrany kierunek rozwoju. Kolejnym ważnym wydarzeniem wspierającym Cyberpunka będzie wydanie w tym roku dużego dodatku Widmo Wolności.

Adam Kiciński, Prezes Zarządu CD PROJEKT

Ile zarobił CD PROJEKT?

W październiku 2022 r. Spółka opublikowała aktualizację strategii, przedstawiając ambitny plan wydawniczy na kolejne lata. Zapowiedziano również stworzenie studia CD PROJEKT RED North America, dodanie multiplayera do większości przyszłych projektów oraz dalszą ekspansję franczyz, także poprzez współpracę z zaufanymi partnerami zewnętrznymi.

Czytaj też: Battlefield 2042 to już wersja 4.1.0. Rozwój gry nie ustaje

Dzięki mocnym tytułom w katalogu i pomimo braku premier, 2022 był drugim najlepszym rokiem w historii Grupy CD PROJEKT pod względem osiągniętych wyników finansowych.

Dzięki solidnej sprzedaży Cyberpunka 2077 i Wiedźmina 3 nasze skonsolidowane przychody wyniosły 953 mln zł, a zysk netto przekroczył 347 mln zł. Dużą jego część – ponad 200 mln zł – przeznaczyliśmy na wydatki na inwestycje w rozwój naszych przyszłych produkcji

Piotr Nielubowicz, Wiceprezes Zarządu CD PROJEKT ds. finansowych