Reklama
aplikuj.pl

Cegły z plastiku. Oto innowacyjny sposób na walkę z torbami foliowymi

Cegły z plastiku.

Kupujemy w nich owoce, pakujemy do nich zakupy i przechowujemy w nich różności. Powiedzieć, że torby foliowe stały się już częścią naszego życia, to jakby nie powiedzieć nic, ale z tymi plastikowymi brudami wiąże się problem zanieczyszczenia środowiska, w którego rozwiązaniu mogą pomóc „cegły z plastiku” proponowane przez firmę  Clear Drop. Te dbają nie tyle o budownictwo, ile o sposób składowania torebek foliowych.

Cegły z plastiku dla każdego.  Clear Drop SPC to domowe narzędzie do kompresowania toreb foliowych

Firma Clear Drop zaprezentowała światu swoje narzędzie Clear Drop SPC, które zostało stworzone po to, aby pomóc ludzkości z zarządzaniem torbami foliowymi. Jego forma nawiązuje do nowoczesnego kosa na śmieci, do którego wrzuca się zużyte torby plastikowe wraz „z innymi miękkimi tworzywami sztucznymi” pokroju np. folii bąbelkowej lub tej do pakowania produktów.

Po zapełnieniu narzędzia, w ruch wkraczają siłowniki, które zaczynają kompresować zgromadzoną folię w kształt sześcianu, a następnie stosować niewielką ilość ciepła, aby stopić cienką warstwę plastiku wokół zewnętrznej części sześcianu. Następnie wystarczy poczekać, aby ta warstwa stwardniała i pozostawiła po sobie niewielką kępkę niesprasowanego plastiku na górze, która służy jako uchwyt.

Czytaj też: Opracowano nowy sposób na leczenie guzów mózgu i zwiększenie skuteczności chemioterapii

Tego typu cegły z plastiku nie posłużą wprawdzie do budowy budynków, a jedynie do lepszego składowania odpadów w zakładzie recyklingu, gdzie można z łatwością „rozpakować” taką cegłę i przesortować oddzielone od siebie folie. Co ciekawe, nie jest to jedynie koncept, bo Clear Drop SPC będzie dostępny do zamówienia od przyszłego miesiąca w cenie 295$ z planem zrealizowania wysyłki w lipcu przyszłego roku.