Reklama
aplikuj.pl

Zanurzcie się w muzyce z Cell Alpha od byłego projektanta Apple

Cell Alpha, głośniki Cell Alpha

Czy wyjątkowe doświadczenia muzyczne są warte ponad 13000 złotych? Tyle bowiem będziecie musieli wydać na dwa głośniki Cell Alpha firmy Syng, która wyceniła swój wyjątkowy na skalę światową sprzęt na 1799$.

Wprawdzie wedle samego twórcy, pomysłodawcy i głównego „sprawcy” Cell Alpha już jeden głośnik wystarczy, żeby zapewnić sobie niebywale bogatym nagłośnieniem pomieszczenia, ale sięgnięcie po drugi ma znacząco ulepszyć całą mieszankę. Co więc takiego wyjątkowego kryje się w tym głośniki o wysokości 304 mm i wadze 5,8 kg, którego najważniejsze elementy siedzą w kopule o średnicy 30 centymetrów?

Czytaj też: Najciekawsze newsy tygodnia – hardware [17.05.2021]

Dźwięk przestrzenny, czyli wyjątkowość głośników Cell Alpha

W kosztujących niemało Cell Alpha główną rolę odgrywają trzy przetworniki oraz dwie membrany niskotonowe razem z trzema mikrofonami. Zarządzający nimi system jest w stanie wygenerować ponoć tak świetny dźwięk przestrzenny, że każdego, nawet wymagającego słuchacza powali on na kolana. Firma twierdzi bowiem, że to ​​doświadczenie jest unikalne, a same głośniki są opisywane jako w rzeczywistości pierwsze na świecie modele Triphonic, czyli takie, które generują przestrzenną strefę dźwięku.

Czytaj też: Zakończono drukowanie ekologicznego domu TECLA z wykorzystaniem ziemi

Do osiągnięcia tego poziomu Cell Alpha wykorzystuje trzy głośniki skonfigurowane w dwukierunkowym układzie wiązki, dzięki czemu te generują dźwięk z precyzyjnym rozmieszczeniem i lokalizacją, podczas gdy dwa subwoofery w przeciwnych konfiguracjach dbają o odpowiednie natężenie basu. Całość dopełniają trzy mikrofony, które nieustannie podsłuchują generowany dźwięk i pomagają systemowi automatycznie dobierać parametry tak, aby dźwięk był możliwie najwyższej jakości.

Czytaj też: Test bezprzewodowej klawiatury Logitech K780 idealnej dla tableciarzy

Ten system jest pomysłem Christophera Stringera, który od około 20 lat zajmował się projektowaniem iPhone, Macbooków, czy Apple Watcha. Ten projektując Cell Alpha nie zapomniał o odpowiednim zapleczu, zapewniając wsparcie aplikacji mobilnej, łączność Bluetooth LE, czy Wi-Fi 802.11ac przez AirPlay 2 w myśl podrzucania głośnikowi kawałków do odtworzenia. Nie zabrakło też portów – dwóch USB-C kolejno do źródła muzyki i telewizora.