Cena europejskich samochodów Tesli wzrosła. Dlaczego?

Cena europejskich samochodów Tesli, cena Tesli, Cena Tesli w europie

Tesle w Europie są drogie, niestety, ale okazuje się, że dla firmy było to za mało, bo ostatnio ceny Modelu S oraz X wzrosły dla nowej partii samochodów, która ma pojawić się około marca 2021 roku. Dlaczego?

Europejskie Tesle jeszcze droższe

Ceny S/X wzrosły o kilka procent, a dokładniej mówiąc, około 5000 euro, czyli ponad 22000 zł. Odniesienie do tego mamy na podstawie cen w Niemczech (via InsideEVs), które to wymagały wyłożenia 81990 euro (w Polsce mowa o 368990 zł). Na szczęście „model dla mas”, czyli Model 3, podrożał tylko o 2-4 tysiące złotych (podstawowa wersja do kupienia za 195490 zł).

Czytaj też: Tesla ponownie zwiększyła zasięg Modelu S. Konkurencja już mu nie straszna
Czytaj też: Oto Teslaquila, czyli alkohol Tesli w szalonej butelce
Czytaj też: Oto Tesla Model S Plaid, który wgniecie Was w fotel

Reklama

W USA ceny są znacznie niższe, a nawet ostatnio zaliczają coraz to kolejne spadki, więc skąd biorą się podwyżki w Europie, kiedy sprzedaż Modelu S i Modelu X jest stosunkowo niska?

Czytaj też: Tesla ulepszyła Model Y przez odświeżenie Modelu 3
Czytaj też: AMD i Tesla połączą siły? Navi 23 trafi do elektrycznych samochodów?
Czytaj też: Tesla ujawni nowy wygląd Cybertrucka już niebawem

Najpewniej jest to więc nie tyle zwyczajny wzrost ceny, a zupełnie nowe ceny za stosownie odświeżone i ulepszone Modele Tesli. Niestety na ten moment nic o tym nie wiadomo, ale może w grę wejdzie nowa bateria o zasięgu 700 km, a może po prostu odświeżenie wyglądu zewnętrznego lub wnętrza?

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News