Tesla ulepszyła Model Y przez odświeżenie Modelu 3

Model Y, Tesla Model Y, odświeżenie Model Y

Zgodnie z oczekiwaniami co do odświeżenia Modelu Y, które stało się jasne po tym, kiedy Tesla dokonała tego z jego „podstawą”, czyli Modelem 3 na 2021 rok, to właśnie zostało potwierdzone.

Ulepszenia Tesla Model Y 2021

Tak jak nowy Model 3 zyskał z crossovera Model Y dodatki pokroju pompy ciepła, elektrycznego bagażnika na tyle, tak teraz Model Y korzysta z nowości Modelu 3. Dla przypomnienia, te dwa samochody elektryczne są ze sobą bezpośrednio powiązane.

Czytaj też: AMD i Tesla połączą siły? Navi 23 trafi do elektrycznych samochodów?
Czytaj też: Tesla ujawni nowy wygląd Cybertrucka już niebawem
Czytaj też: Nowa aktualizacja autonomii Tesli znacząco usprawnia system

Niedawno niejaki Chad Smavatkul odebrał swój nowy Model Y (VIN 72xxx) i udostępnił kilka zdjęć na grupie na Facebooku, potwierdzając, że Tesla rozpoczęła aktualizację Modelu Y (via Electrek).

Nowy Model Y zyskuje tym samym automatycznie przyciemniane lusterka boczne, srebrne pokrętła regulacyjne na kierownicy, a nawet laminowaną szybę. Wcześniej dowiedzieliśmy się, że ten model zyskał też podwójne szyby.

Czytaj też: Oto Teslaquila, czyli alkohol Tesli w szalonej butelce
Czytaj też: Oto Tesla Model S Plaid, który wgniecie Was w fotel
Czytaj też: Tesla zbiera i magazynuje prąd już w ponad 120 miejscach na świecie

W jego schowku podręcznym znalazł się również port USB, który ma związek z dodatkiem w postaci pendrive Tesli, który jest teraz przeznaczony do urządzenia pamięci masowej dla trybu Sentry i TeslaCam, po tym, jak Tesla zmieniła projekt konsoli środkowej w Modelu 3.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News