WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Cena Xbox Series X sugerowana przez Phila Spencera

Ile będzie kosztować Xbox Series X? Phil Spencer rzuca nam trochę wskazówek, które pozwalają tego domniemywać.

Cena Xbox Series X to na razie tajemnica. Im bliżej jednak premiery, tym mamy więcej informacji na temat tego, czego się spodziewać? Co zdradził Phil Spencer?

Phil Spencer w wywiadzie dla podcastu IGN Unlocked rzucił trochę światła na cenę Xbox Series X. Redaktorzy skorzystali z okazji i chcieli wyciągnąć z najważniejszej osoby działu Xbox informacje o tym, ile zapłacimy za Xbox Series X? Otrzymaliśmy kilka wskazówek.

Czytaj też: Game Pass traci gry. Co zniknie w kwietniu?

Spencer nie mógł wprost podać ceny Xbox Series X, ale przyznał, że dobrze czuje się z tym, ile sprzęt będzie kosztował w stosunku do możliwości. Dział Xbox ma duże wsparcie Microsoftu, a sam Satya Nadella czy Amy Hood stale interesują się tematem, który, tak naprawdę przynosi Microsoftowi jakiś jeden procent całości przychodów, więc konsole są dla MS trochę… dla sportu.

Dowiedzieliśmy się również, że Microsoft dostosowuje się do sytuacji na rynku w związku z ceną, ale uważają, że mają dobry plan na premierę konsoli. Składając to wszystko do kupy – zwrócenie uwagi na cenę konsoli wraz z jej wydajnością (która przynajmniej aktualnie na papierze – przebija PlayStation 5) może wskazywać, że rzeczywiście będzie ona wyższa niż za sprzęt Sony. Wiele osób spekuluje, że zobaczymy urządzenie za 499 dolarów podczas gdy Sony spróbuje 399 dolarów. Druga wypowiedź to jednak pewna furtka do tego, aby móc w razie czego wytłumaczyć cenę wyższą niż 499 dolarów – niepewność na rynkach może sprawić, że Microsoft będzie zmuszony dostosować się do panujących warunków.

Czytaj też: Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News