WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Nauka

Centrum Nauki Kopernik ma nową stronę, bo poprzednia niezbyt się podobała

Centrum Nauki Kopernik z nowym serwisem internetowym. Czego się spodziewać po zmianach?

Centrum Nauki Kopernik chwali się nowym serwisem internetowym. Poprzedni wymagał zmian, ale na szczęście jego wymiana została zaplanowana jako element strategii CNK na lata 2020-2023. Co się zmieniło?

Zmiany wprowadzone przez Centrum Nauki Kopernik zostały wprowadzone po tym gdy przeprowadzono audyt. Okazało się, że użytkownicy ocenili jego wcześniejszą wersję jako mało intuicyjną, a proces zakupowy – nie do końca jasny.

Czytaj też: W czasie zaćmienia Słońca na Marsie doszło do zadziwiającego zjawiska

Teraz CNK chwali się, że nowy serwis ulepsza sposób prezentacji materiałów na stronie CNK zgodnie z najnowszymi trendami projektowania. Odświeża także wizerunek on-line CNK w duchu nowego logotypu zaprezentowanego w styczniu tego roku.

Zmiany powierzono firmie Fabrity. Specjaliści z zespołów UX i UI przeprowadzili liczne testy projektowe z udziałem użytkowników, aby portal był przyjazny i intuicyjny. Zaprojektowali także nową ścieżkę sprzedaży biletów, umożliwiającą zakup już w czterech krokach – niezależnie od urządzenia. Wykorzystano przy tym prosty i przejrzysty „krokomierz” oraz koszyk inspirowany stronami e-commerce. Sprawdźcie ich stronkę – jest ładna!

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News