WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Ceny i lista układów AMD Ryzen 3000

Wszystko wskazuje na to, że AMD zaprezentuje rewolucyjne układy Ryzen 3000 korzystające z architektury Zen 2 i 7nm procesu technologicznego już podczas targów Computex 2019 w czerwcu, ale jeśli tak dalej pójdzie, to firma niespecjalnie nas zaskoczy. Dziś mam dla Was coś specjalnego bo singapurski sklep ujawnił listę domniemanych procesorów AMD Ryzen 3000 z ceną. Co jednak najważniejsze, ta pojawiła się przed kilkoma miesiącami w innym sklepie, co poniekąd eliminuje szansę na fałszywe informacje i losowe placeholdery.

Oczywiście to nadal tylko spekulacje i przed wyciąganiem wniosków powinniśmy po prostu czekać do prezentacji AMD, ale na ten moment nie pozostaje nam nic innego. Według powyższej tabeli do spodziewanych serii Ryzen 3, Ryzen 5 i Ryzen 7 dołączy niespodziewanie Ryzen 9, rzucając wyzwanie Intel Core i9. Same ceny są podane w tamtejszej walucie, którą musimy pomnożyć przez 0,74, aby uzyskać wynik w dolarach. To z kolei sprawia, że przed doliczeniem podatków taki Ryzen 5 3600 powinien kosztować jedyne 200$, co w przełożeniu na nasze standardy, marże i podatki zapewne będzie na poziomie 900-1000 zł.

Spekulacje, spekulacjami, ale podczas gdy powyższa lista ze sklepu Bizgram ujawnia nazwy i ceny, identyczne układy wylistował rosyjski sklep, dodając do tego nawet szczegółową specyfikację. Ta prezentuje się z kolei fenomenalnie:

Czytaj też: Pogłoski o premierze Ryzen 3000, Radeon Navi i chipsetu X570

Źródło: Guru3d, Wccftech