WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Pogłoski o premierze Ryzen 3000, Radeon Navi i chipsetu X570

Może i ciągle otaczamy się wyłącznie pogłoskami i plotkami, ale trudno nie uwierzyć w raport RedGamingTech, który twierdzi, że premiera procesorów Ryzen 3000, kart graficznych Radeon Navi i płyt głównych na chipsecie X570 odbędzie się w magicznym terminie, bo 7.07.2019, co ma akcentować, że na rynek komponentów PC zawitał 7nm proces technologiczny.

Mam oczywiście na myśli debiut rynkowy, bo AMD okazję ku prezentacji wszystkich swoich technologicznych zdobyczy będzie miało podczas targów Computex 2019 (28 maj – 1 czerwiec). Samo opisywanie poszczególnych produktów nie ma sensu, zważywszy na to, że nie dotarło do nas nic nowego. Dlatego też odsyłam Was do pierwszej na świecie prezentacji procesora Ryzen 300 w porównaniu do Intel Core i9-9900K i dywagacji na temat tego, że zapożyczą coś od swoich braci HEDT (Threadripperów), oferując nawet 16 rdzeni i 32 wątków. Jeśli jesteście zainteresowani, to może też warto rzucić okiem na ich listę w jednym z sklepów?

Na temat samego chipsetu X570 (spokojnie, Ryzen 300 będą też pracować na wcześniejszych płytach z AM4) rozpisywałem się tutaj, wskazując innowacyjność, jaką zapewni, a kwestię Radeon Navi pozwolę sobie tutaj rozpisać. Wszystko przez to, że te karty mogą doczekać się premiery rynkowej dopiero pod koniec bieżącego roku przez wydajność fabryk TSMC w produkcji 7nm układów. Ten problem jest ciągle widoczny przy Radeon VII. Wróćmy jednak do meritum, ponieważ karty Navi mają być ostatnim podrygiem architektury GCN sprzed wielu lat, trafiając głównie do konsol, ale też dedykowanych kart graficznych przeznaczonych dla graczy. W nich jest tak naprawdę ostatnia nadzieja na powrót AMD na rynku GPU w następnych 2 latach. Więcej o Navi znajdziecie o tutaj.

Czytaj też: AMD pracuje nad technologią konkurencyjną dla Nvidia RTX

Źródło: Wccftech