WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ

Ceny smartfonów w 2021 roku mogą znacznie wzrosnąć

Ceny smartfonów w 2021 roku mogą znacznie wzrosnąć

Qualcomm pod koniec 2020 roku wyda nowy procesor Snapdragon 875. Najnowszy raport mówi, że cena tego układu może znacznie wzrosnąć.

Cena ma zmienić się z 220 dolarów na 260 dolarów – różnica jest wiec bardzo znacząca. Snapdragon 875 ma być o 100 dolarów droższy od Snapdragona 865, więc zmiana ceny tego układu będzie podyktowana zmianą ceny poprzednika.

Czytaj też: Huawei Mate 40 Pro i Galaxy Note20 bez 120 Hz ekranów

Co innego mówi Pan Jiutang, analityk i partner Xiaomi. Twierdzi on, że nie ma powodów do podwyżki cen. Te mogą nawet spaść ponieważ flagowce koreańskiego producenta nie sprzedają się zbyt dobrze. Konieczne mogą być więc obniżki cen, aby zachęcić klientów do zakupu droższych modeli smartfonów.

Pan Jiutang nie wspomina o konkretnej firmie, ale najpewniej chodzi mu o Samsunga. Seria Galaxy nie sprzedaje się zgodnie z oczekiwaniami i to ona może niedługo doczekać się sporych obniżek.

Sytuacja na rynku jest więc dosyć niejasna. W przyszłym roku może zdarzyć się tak naprawdę wszystko – od spadku cen smartfonów po ich znaczący wzrost. Zobaczymy więc, co przyniosą przyszłe miesiące.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News