Reklama

Nowe Audi Q5 i SQ5 zaprezentowane

Co nowego i fajnego w modelach Audi Q5 i SQ5 na 2021, które właśnie zaliczyły swój prasowy debiut z planem rynkowej premiery do końca tego roku?

Zmodernizowana rodzina Q5 otrzymała najnowszą technologię informacyjno-rozrywkową, systemy bezpieczeństwa Audi, a dodatkowo doczekała się modernizacji platformy. Zaczynając więc od zewnątrz, rodzina Q5 doczekała się udoskonalonej maskownicy chłodnicy, odseparowanych od niej świateł przednich, które przyjęły technologię LED w standardzie. Więcej zmian pozostawiono pakietowi S-Line.

Z tyłu Q5 widać mniej zmian w stosunku do poprzedniego modelu Q5 na 2020 rok, ale to, co najważniejsze, to tylne światła z technologią OLED. Te oferują jeden z czterech projektów tylnego oświetlenia, które właściciel może wybrać przy zamówieniu (via Motor1).

Audi Q5 2021 ma z kolei nowy, standardowy łagodny hybrydowy układ napędowy, który łączy go z 2,0-litrowym turbodoładowanym silnikiem R4. Ten doczekał się modernizacji, a więc i skoku mocy o 13 koni mechanicznych, co zaowocowało 261 KM i tym samym momentem rzędu 370 Nm. Łagodny hybrydowy układ napędowy odzyskuje energię podczas jazdy bez przyspieszania i hamowania.

Nie brakuje też układów napędowych z hybrydą plug-in o zasięgu 32 km na jednym ładowaniu i łącznej mocy 362 KM, a momencie na poziomie 500 Nm. SQ5 może z kolei pochwalić się 349 KM i 500 Nm momentu obrotowego z turbodoładowanego 3-litrowego silnika V6. SQ5 jest standardowo wyposażony w napęd na wszystkie koła Quattro i siedmiobiegową dwusprzęgłową skrzynię biegów.

Czytaj też: Audi RS6-R Avant w wykonaniu ABT robi wrażenie

W standardzie Audi dorzuca do zestawu w imię bezpieczeństwa ostrzeganie przed zjechaniem z pasa ruchu, czujniki parkowania z przodu i z tyłu oraz monitorowanie martwego pola. Funkcje te dołączają do już standardowego pakietu Audi Pre Sense City, który obejmuje automatyczne hamowanie awaryjne z wykrywaniem pieszych. W środku nie zabrakło nowego pakietu infotainment MIB 3 na 10,1-calowym ekranie.

Chociaż ceny Audi Q5 2021 pozostają w Polsce nieznane, podstawowe modele w USA zaczynają się od 172550 zł, a SQ5 2021 od 211000 zł. Premiera w kraju nad Wisłą? Ponoć już tej jesieni.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News