WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ

Ceny zasilaczy mogą wzrosnąć przez koszt certyfikacji

Ceny zasilaczy mogą wzrosnąć przez koszt certyfikacji

Zasilacze, jako serducho każdego komputera, są w większości odznaczane logo 80 Plus, za którym kryje się ocena sprawności i stabilności każdego modelu. Niestety ten certyfikat wkrótce może podbić ceny zasilaczy.

Ceny zasilaczy z widmem wzrostu

Opracowany przez Plug Load Solutions program 80 Plus ogranicza się do oceny elektrycznej sprawności zasilacza, któremu na podstawie wyniku testu przypisuje jedną z sześciu klas. Jednak artykuł dochodzeniowy strony Igor’s Lab ujawnił, że ​​organ licencjonujący znacznie podniósł swoje opłaty licencyjne, które producenci zasilaczy mogą finalnie przenieść na konsumentów.

Czytaj też: ECS E22-MH410/E24-MH410 to ciekawe komputery all in one
Czytaj też: Aktualizacja Gmaila da nam więcej informacji o naszych kontaktach
Czytaj też: Wreszcie mamy informacje o mobilnych GeForce RTX 3000

Źródło jako podstawę swoich informacji uznało dokument dotyczący zasad licencjonowania i certyfikacji 80 Plus, który ujawnia strukturę kosztów certyfikacji, a w tym koszty rejestracji producenta oraz opłaty za testowanie za jednostkę (indywidualnych SKU).

Czytaj też: Cougar prezentuje obudowę MX440-G RGB
Czytaj też: Kiedy na rynek trafią procesory Intel Rocket Lake?
Czytaj też: Mamy zdjęcia Sapphire Radeon RX 6800 NITRO+

Podobno firma Plug Load Solutions trzykrotnie zwiększyła cenę certyfikacji za każdą jedną jednostkę SKU. To oznacza, że w przypadku nowego modelu wprowadzonego na rynek po 2021 roku wzrosną stałe opłaty licencyjne o całe dziesiątki tysięcy dolarów.

Przykład tego podaje TechPowerUp wyjaśniając, że jeśli producent wypuści zasilacz o mocy 450 W, 550 W, 650 W, 750 W, 850 W i 1000 W, zapłaci ryczałtową kwotę 21000$.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News