Reklama
aplikuj.pl

Pierwszy taki certyfikat dla drona dostawczego. Matternet M2 stał się wyjątkowy

certyfikat dla drona dostawczego, Matternet M2

Startup Matternet osiągnął właśnie nowy kamień milowy w dążeniu do rozpowszechnienia technologii dostawczej z wykorzystaniem dronów. Jego M2 uzyskał bowiem pierwszy certyfikat dla drona dostawczego prosto od Federalnej Administracji Lotnictwa (FAA), stając się oficjalnie pierwszym niewojskowym dronem z takim osiągnięciem.

Z otrzymanym certyfikatem dron Matternet M2 będzie mógł podbijać świat

Ten certyfikat powinien pomóc firmie Matternet w rozpowszechnieniu usługi dostaw z wykorzystaniem dronów. Jest efektem aż czterech lat oceny bezpieczeństwa i autonomicznego trybu, co objęło całe tysiące lotów drona M2 w różnych warunkach. Chociaż z pozoru certyfikat może nie wydawać się czymś ważny, to w praktyce jest kolejnym krokiem w kierunku masowego realizowania dostaw z wykorzystaniem dronów.

Jesteśmy niesamowicie dumni, że Matternet M2 spełnił bardzo rygorystyczne normy bezpieczeństwa FAA i jest pierwszym dronem dostawczym, który uzyskał certyfikat typu w Stanach Zjednoczonych. Dostawa dronem zrewolucjonizuje opiekę zdrowotną i handel elektroniczny w USA. Jesteśmy na czele tej rewolucji od momentu uruchomienia operacji w USA w 2019 roku – teraz jesteśmy gotowi na skalę

– powiedział Andreas Raptopoulos, założyciel i dyrektor generalny Matternet.

Ten certyfikat jednoznacznie bowiem zatwierdził projekt M2, jeśli idzie o jego zdolności lotu, generowany hałas oraz emisje. Nic więc dziwnego, że firma Matternet spodziewa się, że ta certyfikacja znacznie ułatwi uzyskanie zgód regulacyjnych, gdy będzie pracować nad zwiększeniem skali swoich komercyjnych operacji dronowych.

Czytaj też: Tesla dostanie integrację z platformą Steam. Możesz już wyrzucić gamingowego peceta