Reklama
aplikuj.pl

Certyfikaty Galaxy Watch4 Samsunga wystawione. Co zdradzają?

Galaxy Z Fold 3 i Z Flip 3 zadebiutują już 27 sierpnia, a wiecie co dostaniemy wcześniej? Serię smartwatchy Galaxy Watch4, która swoją premierę zaliczy 11 sierpnia, czyli za dwa miesiące, ale dzięki przeciekom możemy przyjrzeć im się już trochę bliżej.

Samsung Galaxy Watch4 będzie dostępny w przynajmniej dwóch wersjach. Różnice? Łączność

Galaxy Watch4 pojawi się w wersji LTE oraz Wi-Fi, a baza danych FCC zdradziła nam ich numery modeli – kolejno SM-885U i SM-R880. Obie nowości zaoferują dwupasmową łączność Wi-Fi, NFC, pozycję GNSS i Bluetooth, ale ten wspierający LTE nie będzie wymagał do pełni swoich możliwości połączenia ze smartfonem.

Czytaj też: Samsung Galaxy Buds Pro – idealny kompan nie tylko do słuchania muzyki

Ujawniona została też funkcja odtwarzania dźwięku z pamięci wewnętrznej oraz obsługa ładowania bezprzewodowego o mocy 5 W, co tyczy się zarówno wersji LTE jak i Wi-Fi. Oprócz tego smartwatche mają pobierać moc z baterii o numerze EB-BR880ABY, która dysponuje pojemnością na poziomie 240 mAh.

Jeśli chodzi o oprogramowanie to plotki wskazują na system Google Wear oraz na nakładkę graficzną OneUI w miejscu pielęgnowanego od lat Tizen OS firmy Samsung. Na ten temat dowiemy się zapewne czegoś więcej już 28 czerwca podczas MWC 2021, kiedy to firma prawdopodobnie przedstawi szczegóły dotyczące nowego systemu operacyjnego przyszłych smartwatchy. Oczekuje się, że koperta Galaxy Watch4 będzie dostępna w rozmiarze 42 mm i 46 mm, podczas gdy Watch Active4 będzie skromniejszy z kopertą 42 i 40 mm.

Czytaj też: Data premiery Samsung Galaxy M32. Wiemy już sporo

Samsung Galaxy Watch3

Jako że Samsung przejdzie na „nie swój” system, bolączki Tizen OS znikną, a wśród nich ta największa, która dotyczyła niewspierania aplikacji firm trzecich. Jeśli z kolei jesteście diabetykami i w Watch4 szukacie wytchnienia od nakłuwania swoich palców, to pewnie już wiecie, że dawno plotki na temat obecności w tej serii osprzętu do nieinwazyjnego pomiaru cukru we krwi zostały zdementowane.