Reklama

Widzieliście już nowości na chacie Facebooka i Instagrama?

Aktualizacja Facebook i Instagram, nowe funkcje Facebook, nowe funkcje Facebook

Czaty na Messengerze i Instagramie otrzymały nowe funkcje, które mogliście już zauważyć. Jeśli jednak ich nie dostrzegliście, teraz macie szanse się dowiedzieć.

Messenger- nowe funkcje czatów

Pierwszą nową funkcją na Messengerze jest archiwizacja wiadomości, która pozwala nam na przeniesienie konwersacji do nowego folderu zwanego “zarchiwizowane czaty”. Pozwala to zachować użytkownikom porządek w swojej skrzynce odbiorczej, mając przy tym możliwość dostępu do nieaktywnych wiadomości.

Samo zarchiwizowanie czatu jest banalne, ponieważ wystarczy przesunąć palcem w lewo na wybranej konwersacji, gdzie od razu powinna wyskoczyć nam opcja tej właśnie archiwizacji. Aby przejść do folderu “zarchiwizowane czaty” musimy kliknąć ikonkę swojego zdjęcia profilowego, oczywiście na Messengerze, tam następnie znajdziemy już nasz czat, a jeśli chcemy, możemy go przywrócić w dowolnym momencie.

Czytaj też: E-usługi zyskują coraz większą popularność wśród Polaków

Czytaj też: Twitter wprowadza Tip Jar, czyli możliwość wysyłania pieniędzy innym użytkownikom

Aktualizacja przyniosła za sobą również nowe motywy, które mają urozmaicić naszą konwersację. Tak więc znajdziemy motyw z Gwiezdnych Wojen lub motyw oparty na serialu Selena dostępnym na Netflixie. Co więcej, nowa funkcja jest dostępna także dla DM na Instagramie.

Kolejną zmianą są nagrania głosowe. Po aktualizacji nie musimy przytrzymywać już naszego przycisku mikrofonu, aby nagrać wiadomość. Teraz wystarczy jedynie stuknąć w niego raz, aby nagrać oraz stuknąć ponownie, aby zakończyć nagrywanie. Funkcja ta ma ponoć pojawić się wkrótce też na Instagramie.

Co nowego na Instagramie?

Wprowadzona funkcja odpowiedzi wizualnych na wiadomości jest podobna do tej na Snapchacie. Więc jeśli ktoś wyśle do nas zdjęcie lub wideo, my w odpowiedzi możemy od razu umieścić swoje własne.

Czytaj też: Netflix rozważa wprowadzenie nowej usługi. Czym będzie N-Plus?

Ostatnim ulepszeniem jest nasza skrzynka odbiorcza. Wcześniej, aby sprawdzić, czy ktoś odczytał naszą wiadomość, musieliśmy wejść w tę konwersację. Teraz natomiast możemy to sprawdzić bez otwierania wiadomości i choć nie jest to jakaś ogromna zmiana, niektórzy mogą być z niej zadowoleni.