Reklama
aplikuj.pl

Twitter wprowadza Tip Jar, czyli możliwość wysyłania pieniędzy innym użytkownikom

Twitter wprowadza Tip Jar

Twitter wprowadza do swojej aplikacji Tip Jar, czyli słoik na napiwki. Jest to po prostu opcja wysyłania pieniędzy innym użytkownikom serwisu.

Twitter dodaje Tip Jar

Słoik na napiwki kojarzy nam się z różnego rodzaju restauracjami czy barami, w których stoją sobie na ladzie słoiczki, kubki czy inne pojemniki, do których możemy wrzucić obsłudze napiwek. I właściwie na podobnej zasadzie działać będzie Tip Jar na Twitterze. na stronie użytkownika, obok przycisku Obserwuj pojawi się nowa ikona pozwalająca na wysłanie pieniędzy właścicielowi konta. Swój słoik na napiwki otrzymała na razie wąska grupa użytkowników, wśród nich znaleźli się twórcy, dziennikarze, eksperci i organizacje non-profit. Z czasem jednak więcej osób będzie mogło dodać ją do swoich kont.

Czytaj też: WhatsApp umożliwia sprawdzenie kiedy jesteśmy online, a nawet z kim rozmawiamy…

Obecnie funkcja dostępna jest jedynie dla użytkowników Twittera w USA, zarówno na iOS jak i Androidzie. Nie wiadomo kiedy i czy w ogóle wejdzie na inne rynki. Po wyrażeniu chęci wsparcia danej osoby do wyboru jest kilka sposobów płatności: Patreon, PayPal, Bandcamp, Cash App i Venmo. Okazuje się, że Twitter nie pobiera prowizji od wpłaconych do „słoika” napiwków, jednak zaznacza, że pośrednicy płatności mogą to zrobić, więc uprzedza, by to kontrolować.

Warto liczyć się z tym, że przekazując komuś pieniądze w ten sposób przekazujemy mu także nasze dane. Jeśli jednak wybierzemy PayPal jako metodę płatności to w łatwy sposób będzie można tego uniknąć wybierając odpowiednia kategorię transakcji, bo w przypadku „znajomi i rodzina” dane są ukrywane, a przy wyborze „towary i usługi” już nie.

Czytaj też: Google wprowadzi obowiązkową, dwustopniową weryfikację konta

Warto wspomnieć, że niedawno do Twittera trafiła opcja Spaces, czyli możliwość tworzenia i uczestniczenia w wirtualnych rozmowach głosowych. Tip Jar mógłby być więc świetną opcją, na dodatkowe podziękowanie mówcom, którzy zainteresowali nas podczas takiego wydarzenia.