Reklama

Chcecie poczuć się jak astronauci z ISS? Mamy na to sposób

Wystarczy, że będziecie w pełni przestrzegać zasad izolacji społecznej. Pandemia koronawirusa stwarza większości z nas idealną ku temu okazję.

Jessica Meir przebywa obecnie na pokładzie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, a swój pobyt porównuje do odosobnienia stosowanego podczas walki z rozprzestrzenianiem SARS-CoV-2.

Władze niemal całego świata zachęcają społeczeństwo do pozostania w domach. Specjaliści przekonują, że jest to najlepszy sposób na ograniczenie pandemii, która zbiera śmiertelne żniwo w wielu krajach. Meir mówi, że odcięcie od rodziny i przyjaciół, racjonowanie żywności, przebywanie na niewielkie przestrzeni przez dłuższy czas to charakterystyczne cechy zarówno domowej kwarantanny jak i pobytu na ISS.

Czytaj też: Jak pandemia koronawirusa wpłynie na rynek pracy?

Oczywiście można się spierać co do widoków, jakie mają ludzi na Ziemi, a jakich doświadczają astronauci. Jednocześnie rozmówczyni podkreśla istotność ćwiczeń fizycznych, jakie należy stosować w celu zachowania sprawności – zarówno ciała, jak i umysłu. Jednocześnie Meir sądzi, że wyjście na spacer przy zachowaniu dystansu od innych ludzi również powinno mieć pozytywny wpływ na nasze samopoczucie. Astronauci nie mają takiej możliwości. Chyba, że mówimy o spacerach kosmicznych.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News