Reklama
aplikuj.pl

Chcecie wiedzieć, jak wybrane kraje radzą sobie z pandemią? Sprawdźcie tę stronę

Graficzne przedstawienie danych związanych z postępem pandemii w poszczególnych krajach umożliwiają ocenę tego, jak radzą sobie one z koronawirusem. Pomocna w tej kwestii okazuje się ta strona.

W ostatnich dniach możemy mówić o trendzie spadkowym jeśli chodzi o przyrost zakażeń SARS-CoV-2 na terenie Europy. Nie oznacza to, że sytuacja jest identyczna na wszystkich kontynentach. Dzięki tej stronie możecie sprawdzić wykresy, a nawet porównać sytuację w różnych krajach.

Z listy możemy wybrać kraj oraz państwo, z którym chcemy go porównać. Lista opcji jest dość spora, bowiem autorzy przygotowali m.in. analizę liczby zgonów, przypadków w ujęciu całkowitym oraz krótkotrwałym. Poza tym, dane mogą być przedstawione zarówno w skali logarytmicznej jak i liniowej. Aby ukazać skalę zakażeń i śmierci w odniesieniu do liczebności danego kraju, twórcy projektu przygotowali również statystyki w przełożeniu na milion mieszkańców.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News

Dzięki tego typu inicjatywom możemy w przejrzysty sposób ocenić, jak wygląda sytuacja na całym świecie. Jakie macie wnioski dotyczącego naszego kraju?