WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Chętni na klocki w AR? Zapisy do Minecraft Earth ruszyły

Szykujcie swoje diax-kilofy, a raczej smartfony z zestawem kilku powerbanków za pasem, bo wkrótce ruszą zamknięte testy beta Minecraft Earth, do których możecie się zapisać. 

Czytaj też: Absurdalnie piękny mod do Minecrafta

Minecraft Earth doczekał się zapowiedzi przed dwoma miesiącami, kiedy Microsoft niespodziewanie ogłosił, że jedną z najbardziej rozpoznawalnych na rynku gier doczeka się wydanie w rzeczywistości rozszerzonej (AR) na urządzenia mobilne. Zabawa w tej produkcji ma być prosta – będziemy przechadzać się po mieście, podziwiać budowle innych, tworzyć własne, a w chwilach przerwy łapać mobki, które następnie będzie można ze sobą parować i tworzyć niespotykane konfiguracje.

Minecraft Earth przeniesie kultową zabawę do rzeczywistego świata

Innymi słowy, Pokemon Go, ale w świecie Minecraft, którego Microsoft może rozbudować znacznie bardziej, bo hej! To przecież Minecraft – gra, w której można bawić się miesiącami, które w AR mają szansę na rozciągnięcie się do przygody na wiele nawet lat. Poniżej znajdziecie zajawkę rozgrywki:

Jeśli więc jesteście zainteresowani, to testy beta Minecraft Earth ruszą już tego lata na urządzeniach iOS oraz Android. Ilość miejsc w zamkniętych testach jest ograniczona, ale podobno są ich setki tysięcy. Na nie zapiszecie się tutaj i jedyne, czego potrzebujecie, to przynajmniej 18 lat na karku (tia…) oraz smartfona z Androidem w wersji 7 (lub nowszej), lub iOSem10 (lub nowszym).

Czytaj też: Minecraft Dungeons, czyli klocki idą w Diablo

Źródło: Wccftech