Wygląda na to, że gatunek „hakensleszy” przeżyje w przeciągu następnych lat istny renesans. Diablo Immortal (heh), plotki na temat Diablo 4, Darksiders: Genesis, a teraz Minecraft Dungeons, które… no cóż. Klockowa przygoda w lochach? Brzmi nader intrygująco, ale czy okaże się świetne? 

Czytaj też: Minecraft: Story Mode znika z cyfrowych półek

Z jednej strony możemy cieszyć się, że marka Minecraft rozwija się poza swoją pierwotne wydanie, ale odrobinę zabija to magię, jaką tytuł zgromadził wokół siebie. Na Minecraft Earth można machnąć ręką – budowanie jest tam głównym elementem zabawy, ale Minecraft Dungeons? To po prostu przygoda ze Steve’m w klockowym świecie z myślą o zabijaniu kolejnych potworów i bardziej humanoidalnych wrogów pod ziemią.

Co tu dużo mówić, charakterystyczny styl Minecraft Dungeons widać jak na dłoni, a w wydaniu RPG i z tak rozbudowanym systemem walki połączenie wydaje się ciekawe. Zwłaszcza że postawiono na perspektywę izometryczną, która upodabnia tę produkcję do Hack and Slashy pokroju Diablo, czy Path of Exiles. W materiale wygląda na to, że zabawa będzie dostępna zarówno w pojedynkę, jak i u boku z maksymalnie trzema towarzyszami.

Premiera Minecraft Dungeons na PC ma mieć miejsce gdzieś w bieżącym roku, ale inne wydania nie są znane.

Czytaj też: Nowy gameplay z Cyberpunk 2077 zapowiedziany w sekretnej wiadomości

Źródło: YouTube

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej