Reklama

Ważna wiadomość dla chętnych na GeForce RTX 3000

chętnych na GeForce RTX 3000

Wielu z Was z pewnością czeka na zarówno samą dostępność, jak i niższe ceny nowych kart graficznych. Niestety chętnych na GeForce RTX 3000 muszę rozczarować.

Dostępność GeForce RTX 3000 nie ulegnie poprawie

Wysokie zapotrzebowanie na karty GeForce RTX 3000 razem z problemami w łańcuchu dostaw do ich produkcji przełożyło się po pierwsze na niską dostępność, a po drugie na podwyższone ceny. Chociaż ta sytuacja miała odmienić się około maja, kiedy NVIDIA oczekiwała wyrównaniu się podaży z popytem, wygląda na to, że do tego nie dojdzie.

Czytaj też: Płyty Asus Z490 przetestowane z procesorem Intel Rocket Lake
Czytaj też: Test myszki MSI Clutch GM41 Lightweight
Czytaj też: Chipsety Intel B460 i H410 bez wsparcia dla nowych procesorów

Wedle ostatniego raportu Alternate, europejskiego sprzedawcy działającego w Belgii, Holandii i Niemczech, który miał okazję porozmawiać z firmą NVIDIA o dostawach kart graficznych GeForce RTX 3000 Ampere, będzie nadal źle.

Czytaj też: Kiedy dokładnie zadebiutuje RTX 3060?
Czytaj też: Białe wersje DDR4 XTREEM i SSD Delta Max od TeamGroup
Czytaj też:
Szalenie mały dysk SSD. Oto Colorful SL500 Mini SSD

Najgorzej będzie z RTX 3080 i RTX 3060 Ti, które cieszą się najwyższą popularnością, a najlepiej z RTX 3090 i RTX 3070, bo choć mają podobnie niską podaż, chwalą się też niższym popytem. Gdyby tego było mało, zbliżający się Chiński Nowy Rok swoje dorzuci do obecnej sytuacji na rynku, wstrzymując pracę fabryk na tydzień, a może nawet dwa.