Reklama

Nadchodzi Chevrolet Silverado EV. Kultowy pickup sięgnie po elektryczność

Chevrolet Silverado EV

Wielka bitwa elektrycznych pickupów nabiera rumieńców, jako że na rynek wielkimi krokami nadchodzi Chevrolet Silverado EV, który z czasem zmierzy się z Fordem F-150, Hummerem EV, czy Cybertruckiem.

Chevrolet Silverado EV zapowiedziany

Niestety na temat tego modelu wiemy niewiele, bo General Motors najwyraźniej nie chciało ujawniać zbyt wiele. Ujawniać jest jednak co, bo przecież mowa o odejściu od tradycji i przerzuceniu się w przypadku kultowego pickupa na nowoczesny napęd elektryczny. Co jest pewne? Przede wszystkim to, że Chevrolet Silverado EV będzie produkowany tuż obok ekskluzywnego GMC Hummer EV w zakładzie firmy Detroit-Hamtramck Factory Zero.

Czytaj też: Krótki dokument o Corvette C8 prosto od Chevroleta

Zostanie również zbudowany od podstaw jako pojazd elektryczny na platformie Ultium, zapewniając do 640 km zasięgu na jednym ładowaniu. Finalnie model ma oferować wszystko to, za co klienci kochają pickupa Silverado, ale z elektrycznym napędem, czego połączenie „zachwyci zarówno klientów detalicznych, jak i komercyjnych”. Kiedy jednak Chevrolet Silverado EV zostanie ujawniony w pełni? To tajemnica.