Reklama
aplikuj.pl

Krótki dokument o Corvette C8 prosto od Chevroleta

Corvette C8, Corvette w Europie, nowa Corvette Europa, ceny Corvette C8 Europa

Nowa generacja kultowej „korwety” rozpoczęła nowy rozdział dla tego samochodu, a teraz mamy przyjemność przyjrzeć się temu przez krótki dokument o Corvette C8.

Dokument o Corvette C8

Wyjątkowość Corvette C8 sprowadza się do jej silnika, który po raz pierwszy w produkcyjnej historii tego modelu trafił nie pod maskę, a za kabinę. Jak wynika z dokumentu, w rzeczywistości Corvette z silnikiem umieszczonym centralnie była rozważana od około 2011 roku, doczekując się przynajmniej 12 projektów „klepniętych” do etapu modelowania w mniejszej skali i aż trzech pełnowymiarowych modeli glinianych.

Czytaj też: Posłuchajcie pierwszą doładowaną Corvette C8
Czytaj też: Podkręcona Corvette C8 kontra podkręcony Jeep Trackhawk od Hennessey
Czytaj też: Ares S Project, czyli supersamochód na bazie Corvette C8

Finalnie Corvette C8 wygląda tak, jak wygląda, za sprawą projektantów, którzy zaczerpnęli inspirację z samochodów wyścigowych i samolotów myśliwskich. Dokument, który doczeka się drugiej części już 4 stycznia, skupiając się na inżynierach, odpowiadających za ten model, dziś zakończył się słowami, że „obecny stan C8 to tylko wierzchołek góry lodowej”.

Czytaj też: Wyjątkowa Corvette Z06 Carbon na sprzedaż
Czytaj też: Luksus kontra sport, czyli Rolls-Royce Wraith w pojedynku z Corvette C8
Czytaj też: Nagranie prototypu nowej Corvette Z06

To z kolei jednoznacznie sugeruje nowe wersje Corvette C8, a najprawdopodobniej w grę wejdzie wersja Z06, otrzymując 5,5-litrowy silnik V8 z podwójnymi górnymi krzywkami i płaskim wałem korbowym. Jego moc ma przewyższyć 600 koni mechanicznych.