Podczas gdy niektóre państwa mają problem z wdrożeniem na masową skalę elektrowni korzystających z odnawialnych zasobów, rząd Chin bada te niekwalifikowane instalacje, aby poddawać jeszcze bardziej rygorystycznym testom te funkcjonujące.

Chińska Narodowa Administracja Energetyczna (NEA), podjęła retrospektywne badanie niekwalifikowanych instalacji fotowoltaicznych i przybrzeżnych elektrowni wiatrowych, aby jeszcze dokładniej dokonać inwentaryzacji instalacji energii odnawialnej w całym kraju. W zakres badań wchodziły zarówno te w toku budowy, jak i ukończone, a nawet w fazie projektowania. Wśród nich znalazły się również te, które zostały dopuszczone do pracy w dwunastym Krajowym Planie Rozwoju trwającym od 2011 do 2015 roku. Według tamtejszych podań medialnych:

[…] aż 544 punktów wytwarzania energii za pośrednictwem paneli solarnych o łącznej mocy wynoszącej 1,11 GWp i pięć turbin wiatrowych na lądzie w prowincji Fujian w południowo-wschodnich Chinach dostało albo rządowy zakaz dalszej budowy, albo nakaz jej tymczasowego wstrzymania.

Zgodnie z ustawą dotyczącą instalacji na bazie paneli solarnych kontrolowanych przez rząd Chin od początku czerwca 2018 roku, NEA zaostrzyła procedurę testową ukończonych zakwalifikowanych instalacji do generowania energii.

Czytaj też: Chiny planują zbudować zderzacz hadronów pięć razy mocniejszy niż ten w CERN

Źródło: Digitimes

Spodobał Ci się ten artykuł? Podaj dalej!