Reklama
aplikuj.pl

CHIP – legenda wraca do sieci

Chyba nikt nie spodziewał się tego powrotu. Legendarny portal technologiczny CHIP po roku przerwy wraca do polskiego Internetu.

CHIP.PL to prawdziwa legenda

Osoby nieco starsze na pewno kojarzą CHIP z kiosków i salonów prasowych. Pierwszy, papierowy numer czasopisma trafił do sprzedaży w kwietniu 1993 roku, a ostatni w kwietniu 2017 roku. W najlepszych latach (1999 rok), CHIP sprzedawała się w nakładzie prawie 150 tys. egzemplarzy.

Serwis internetowy CHIP.PL to prawdziwy dinozaur na polskim rynku, nie tylko jeśli chodzi o portale technologiczne. CHIP zaczął działać w 1997 roku i już w przyszłym roku będzie świętować swoje 25-lecie. To jedna z najstarszych polskich domen.

Czytaj też: Resident Evil Village hitem sprzedażowym. Pamiętacie jeszcze o Returnal?

Ostatnie treści, przed zawieszeniem działalności serwisu, pojawiły się na nim w marcu 2020 roku.

CHIP jest serwisem działającym w kilku krach. Największym, a zarazem głównym serwisem jest CHIP.DE, który miesięcznie odwiedza ponad 50 mln unikalnych Użytkowników. W każdym kraju serwis działa niezależnie.

CHIP.PL z nowymi treściami, ale starą tematyką

Tematyka publikacji na nowej wersji CHIP pozostanie wierna tradycji. Będzie dużo technologii, w tym sprzętu komputerowego, smartfonów i gadżetów elektronicznych, jak również tematy naukowe i motoryzacyjne. Publikowane treści będzie charakteryzować prosta zasada – jakość, nie ilość.

Zobaczz też: Test robota sprzątającego Dreame Bot L10 Pro

Redaktorem naczelnym CHIP-a jest Sławomir Puławski, którego znacie z WhatNext.pl. Skład redakcji nie jest jeszcze ostateczny i będzie w najbliższym czasie rozszerzany.

Dla mnie marka CHIP to prawdziwa legenda, którą kojarzę ze świetnym warsztatem dziennikarskim, rzetelnością i skrupulatnością. Z wypiekami na twarzy wspominam dawne wydania i dylematy, które pomagały mi niejednokrotnie rozwiązać w kwestii doboru sprzętu. Przyglądając się sytuacji na polskim rynku mediów technologicznych przez ostatni rok, razem z zespołem stwierdziliśmy, że warto przywrócić taką markę jak CHIP do dawnej świetności,.

Nasze plany są bardzo ambitne, a ich rezultaty mogą przynieść dużo korzyści polskiemu czytelnikowi. Chcemy powrócić do korzeni CHIP-a, jednocześnie oferując treści w nowoczesnym i przyjaznym użytkownikowi interfejsie. Chcemy, aby przede wszystkim zamiast na emocjach, treści na portalu opierały się na faktach i konkretach, popartych rzetelną pracą redaktorów, a tego dziś coraz częściej brakuje.

Zespół redakcyjny, który będzie redagował treści na CHIP.PL posiada nie tylko duże doświadczenie, ale także naprawdę solidną wiedzę. Moim zdaniem to wszystko pozwoli już nie tylko powrócić marce CHIP na polski rynek, ale również na nowo ugruntować jej pozycję, jako jednego z najlepszych i największych serwisów technologicznych.

– powiedział Sławomir Puławski, redaktor naczelny serwisu CHIP.PL i WhatNext.pl

CHIP jest dostępny pod niezmienionym adresem www.chip.pl.