WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ

Nastała nowa era chłodzenia procesorów Intela

Nastała nowa era chłodzenia procesorów Intela

Cooler Master i EK, zaprezentowali swoje nowe bloki wodne dla procesorów Intela. W obu przypadkach mamy do czynienia z czymś wyjątkowym, bo debiutem technologii Intel Cryo Cooling.

Rewolucja chłodzenia procesorów Intela

Tak jak pisaliśmy przed tygodniem, rzeczywiście firma EK przyszykowała rewolucja chłodzeń dla procesorów, ale nie w pojedynkę i tylko dla procesorów Intela 10. i 11. generacji. Zarówno w przypadku MasterLiquid ML360 Sub-Zero TEC AIO od Cooler Mastera, jak i bloku wodnego QuantumX Delta TEC od EK (349,90 euro), w grę wchodzą zupełnie nowe rozwiązania.

Czytaj też: Ranking smartfonów Q3 2020. Samsung i Apple królują. A może źle patrzymy?
Czytaj też: AMD i Tesla połączą siły? Navi 23 trafi do elektrycznych samochodów?
Czytaj też: Wyciekły zdjęcia Sapphire Radeon RX 6800 XT NITRO+ i Pulse

Wyjątkowość obu chłodzeń sprowadza się do płyty TEC w bloku wodnym, którego wspiera specjalnie zaprojektowana pompka chłodząca wraz z oprogramowaniem Intel Cryo Cooling. To połączenie sprawia, że blok wodny chłodzi procesor do poziomu niższego od temperatur otoczenia, przy jednoczesnym ciągłym monitorowaniu temperatury i dynamicznej regulacji pracy chłodzenia.

Czytaj też: PowerColor z kolejnym teaserem Radeon RX 6800 XT Red Devil
Czytaj też: Nowe bloki wodne Alphacool Eisblock Aurora schłodzą całe karty RTX 3000
Czytaj też: Rewolucja aparatów Xiaomi? Nowe obiektywy zapewnią optyczny zoom

To nowe rozwiązanie przewyższa tradycyjne chłodzenia AIO, które nie są w stanie zbić temperatury poniżej temperatury otoczenia. Jednak wspomniane chłodzenia są w stanie do zrobić, korzystając z połączenia hardware i software.