Reklama
aplikuj.pl

Rewolucja aparatów Xiaomi? Nowe obiektywy zapewnią optyczny zoom

Rewolucja aparatów Xiaomi, obiektywy Xiaomi, wysuwane obiektywy

Na konferencji w zeszłym tygodniu Xiaomi ogłosiło coś, czego w nowoczesnych flagowych smartfonach jeszcze nie widzieliśmy. Aparaty smartfonów Xiaomi najpewniej przejdą kolejną rewolucję.

Nowe obiektywy w smartfonach Xiaomi

Aparaty w smartfonach już dawno osiągnęły poziom, który zadowala każdego Kowalskiego, a w przypadku tych droższych modeli, nawet fotografów. Problemem pozostaje jednak ciągle brak solidnego powiększenia, które obecnie jest realizowane cyfrowo.

Czytaj też: Oppo Reno5 5G pojawił się na TENAA
Czytaj też: Tak miałaby wyglądać Nokia 6300 (2020). Czy faktycznie jej potrzebujemy?
Czytaj też: Honor na sprzedaż. Huawei dostanie pomoc od Chin?

Xiaomi wpadło więc na pomysł wsadzania do smartfonów obiektywów teleskopowych, które będą chować się w obudowie, kiedy nie będą używane. Obiecuje to długi zoom optyczny bez zwiększania grubości smartfonów (via New Atlas).

Xiaomi nie wspomniało, jaką wydajność teleobiektywu zapewni jego wysuwana konstrukcja, ale firma potwierdziła, że pozwoli na zastosowanie „większej apertury, aby zwiększyć ilość światła wejściowego o 300 procent”.

Czytaj też: Samsung Galaxy S20 FE ciągle ma problemy z ekranem dotykowym
Czytaj też: OnePlus 9 trafi na rynek w trzech wersjach
Czytaj też: Osiem aparatów w smartfonie. Może czas się zatrzymać?

Firma dzięki temu dodatku obiecuje lepszą wydajność w fotografii portretowej i zdjęciach wykonywanych przy niedostatecznym oświetleniu w porównaniu do dostępnych obecnie na rynku rozwiązań.