Reklama
aplikuj.pl

Google wstrzymało proces aktualizacji Chrome OS

korzystanie z chrome na androidzie, strona Google Chrome, ocena strony Google Chrome, szybkość strony Google Chrome

Google na początku miesiąca rozpoczęło wdrażanie aktualizacji Chrome OS 86. Użytkownicy dostali możliwość zmiany ikon menu, ulepszono bezpieczeństwo i poprawiono pamięć podręczną. Dodatkowo już po rozpoczęciu aktualizacji dodano kolejne funkcje przygotowane dla osób niewidomych i słabowidzących. A potem… wstrzymano proces aktualizowania, więc tylko nieliczni otrzymali te ulepszenia.

Co a aktualizacją Chrome OS 86?

na początku miesiąca rozpoczął się proces wdrażania aktualizacji Chrome OS 86 na stabilnym kanale. Jednak tylko niewielka część użytkowników może skorzystać z nowych funkcji, bo z niewiadomych przyczyn cały proces został nagle wstrzymany, mówi o tym raport Chrome Unboxed. Co było tego przyczyną? No właśnie nie wiadomo. Na blogu Chrome OS Relase nie znajdziemy żadnych wyjaśnień, zaś na stronie Chrome OS relase matrix to Chrome OS 86 widnieje jako najnowsza stabilna wersja. Niedawno odkryta luka w bezpieczeństwie wersji 86 Chrome nie może być raczej powodem wstrzymania aktualizacji, gdyż Google bardzo szybko naprawiło problem.

Czytaj też: iPhone 12 przeszedł ekstremalny test wodoszczelności
Czytaj też: Microsoft Teams zapewni spokój podczas konferencji dzięki wyciszeniu dźwięków z tła
Czytaj też: Dokumenty i Arkusze Google dostały nowe ikony

Spekuluje się, że powodem wstrzymania procesu aktualizacji jest ogrom błędów i problemów, które zgłosili użytkownicy już posiadający nową wersję. Portal Chrome Unboxed mówi o problemach z logowaniem do linku rodzinnego czy awarią samej aplikacji. To jednak są tylko spekulacje, więc musimy poczekać na oficjalną informację, która może jednak nigdy się nie pojawić. Być może Google po prostu wróci za jakiś czas z Chrome 86 i będzie kontynuować aktualizację jak gdyby nigdy nic, a może od razu przejdzie do wersji 87?

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News