Reklama
aplikuj.pl

Microsoft Teams zapewni spokój podczas konferencji dzięki wyciszeniu dźwięków z tła

wideokonferencja, praca zdalna, nauka zdalna

Ulepszenia, które wkrótce trafią do Microsoft Teams znacznie wpłyną na poprawę komfortu podczas nauki lub pracy zdalnej, gdy musimy uczestniczyć w wideokonferencjach. Dzięki sztucznej inteligencji niechciane dźwięki z otoczenia zostaną wyciszone.

Wideokonferencje na Teams bez niechcianych odgłosów z tła

Każdy, kto choć raz brał udział w wideokonferencji wie, jak irytujące potrafią być niechciane dźwięki dochodzące z otoczenia naszego lub naszych rozmówców. Sąsiedzi remontujący mieszkanie, hałasujące dzieci czy domagające się uwagi zwierzęta zakłócają przebieg rozmowy i po prostu przeszkadzają, gdy potrzebujemy skupić się na konwersacji. A nie zawsze mamy możliwość zamknięcia się w osobnym pomieszczeniu. Na szczęście Microsoft Teams wkrótce pomoże nam w zwiększeniu komfortu rozmów za pomocą usługi.

Czytaj też: TOPR z nowym sposobem lokalizacji zagubionych w górach
Czytaj też: Nowe internetowe usługi poczty Polskiej pozwolą oszczędzić czas i pieniądze
Czytaj też: Mapy Google pokażą jak bardzo zatłoczony jest sklep lub restauracja

Wielu szczegółów jeszcze nie znamy, ale Microsoft podaje, że za pomocą sieci neuronowych usługa będzie stale monitorować odgłosy z naszego otoczenia i je wyciszać. Sam użytkownik będzie mógł dzięki ustawieniom dostosować czułość nowej funkcji. Jest to bardzo przydatna i oczekiwana aktualizacja, którą także wprowadzają inne firmy w swoich aplikacjach do wideorozmów.

Czytaj też: Microsoft Teams z nowymi funkcjami

Obecnie nadal trwają prace nad wyciszaniem dźwięków z otoczenia w Microsoft Teams, a według informacji pierwsze aktualizacje mają trafić do użytkowników już w listopadzie.