Reklama
aplikuj.pl

Chrome wyłączy powiadomienia na czas trwania wideokonferencji

google chrome

Do Google Chrome zostanie dodana nowa funkcja, która powstała z myślą o wszystkich osobach korzystających z wideokonferencji. Powiadomienia z przeglądarki nie będą już nam przeszkadzały podczas rozmów.

Koniec przeszkadzających powiadomień z Chrome

Podczas wideokonferencji pojawiające się powiadomienia z przeglądarki mogą być bardzo uciążliwe, zwłaszcza, gdy udostępniamy komuś ekran. Często nie chcemy, żeby inne osoby widziały te komunikaty, bo mogą się na nich znajdować treści bardzo prywatne, nieprzeznaczone dla postronnych osób. A nawet jeśli chodzi tylko o zwykłe powiadomienia, to i tak sprawiają one, że ciężko skupić się na konferencji i na tym, co chcą przekazać inne osoby.

Czytaj też: eSkrzynka – z usługi skorzystało prawie 4,5 mln osób
Czytaj też: Te trzy modele iPhone’ów stracą wsparcie Apple
Czytaj też: „Studyjna jakość” dźwięku w aplikacji Netflix na Androidzie

Z racji, że w dobie pandemii wideokonferencje stały się codziennością, a osób korzystających z tej formy pracy, nauki czy kontaktów towarzyskich wciąż przybywa, Google postanowiło uratować je przed niechcianymi notyfikacjami.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom użytkowników do Chrome trafiła funkcja zapobiegająca przypadkowemu wyświetlaniu się komunikatów. Podczas udostępniania ekranu dostaniemy informację o powiadomieniu, jednak już bez wyświetlania nadawcy czy treści, a dopiero kiedy skończymy udostępniać ekran zostaniemy powiadomieniu o liczbie pominiętych powiadomień. Opcja już trafiła do Chrome podczas aktualizacji przeglądarki do wersji 88.