WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Chrome zablokuje reklamy stanowiące nadużycie

W najnowszym wpisie na blogu Google, firma pokazuje, w jaki sposób chce uczynić internet bardziej przyjemnym miejscem. Dotyczy to między innymi przeglądarki Chrome, która ma otrzymać ciekawą aktualizację.

Wpis opisuje najnowsze zmiany, które będą dotyczyły między innymi blokowania reklam w witrynach, które mają „nieuczciwy” sposób na wyświetlanie reklam. Firma zaczęła blokować już inwazyjne reklamy, ale wydaje się, że nie było to wysatrczające – ponad połowa z nich przechodziła i tak przez filtry. Za „nieuczciwe” reklamy firma uznaje wszystkie te podszywające się pod ostrzeżenia systemu czy takie, które nie zamykają się nawet po naciśnięciu krzyżyka. Także dotyczy to oszustów oraz reklam, która mają na celu wykradnięcie danych osobowych.

Zmiany mają zostać wprowadzone do wersji Chrome 71, która pojawi się w grudniu. Witryny posiadające takie reklamy dostaną 30 dni na ich usunięcie a potem będą one blokowane. Oczywiście, jeśli z jakiegoś powodu użytkownik będzie chciał je zobaczyć to będzie istaniała taka możliwość.

Czytaj też: Flickr ograniczy ilość zdjęć na darmowym koncie

Źródło: https://www.neowin.net/