WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Flickr ograniczy ilość zdjęć na darmowym koncie

Flickr ostatnio zmienił właścicieli. Niestety wiąże się to też z pewnymi ograniczeniami dla użytkowników. Od 8 stycznia 2019 roku darmowe konta zostaną ograniczone do 1000 zdjęć lub filmów.

Aby móc przechowywać więcej treści, należy będzie wykupić Flickr Pro.  Nowi właściciele, SmugMug, mówią, że zmiana ta pozwoli skoncentrować się na tym, czym powinien być protal – wspólnocie fotografów, którzy będą przechowywać, prezentować i rozmawiać o swoich dziełach. Firma chce, aby portal finansowany był z subskrypcji, a nie z reklam czy gromadzenia danych o użytkownikach. Oznacza to powrót do oryginalnego modelu biznesowego portalu. Firma dodaje też, że ponad 97% darmowych kont ma poniżej 1000 zdjęć więc zmiana nie dotknie wielu użytkowników

Co sądzicie o takim kroku? Z jednej strony część użytkowników przejdzie do konkurencji, ale z drugiej dobrze, że Flickr przestanie udostępniać dane trzecim firmom. Przejście na model subskrypcji, a nie zarabianie z dopasowanych reklam wydaje się lepszym sposobem na zarabianie i zapewnienie przetrwania portalu.

Czytaj też: Android Pie ma problem z bateriami

Źródło: https://arstechnica.com