Reklama
aplikuj.pl

CZ Smart to wyjątkowy nowy zegarek od Citizen

CZ Smart, Citizen smartwatch, zegarek CZ Smart

Klasyczna firma Citizen weszła właśnie w nową, nowoczesną erę za sprawą modelu CZ Smart, czyli w pełni cyfrowego smartwatcha z cyfrowym wyświetlaczem, który na dodatek oferuje zestaw znanych aplikacji i funkcji w tradycyjnym stylu.

Zegarek Citizen CZ Smart

W rzeczywistości CZ Smart wygląda jak kolejny zegarek męskiej kolekcji Citizena, dzierżąc solidną kopertę z anodyzowanego na czarno aluminium, bransoletę ze stali oraz przyciski i koronkę z boku. Chociaż cały ten zestaw sprawia wrażenie na wskroś analogowego modelu, po bliższym przyjrzeniu się zegarkowi możemy dojrzeć brak trójwymiaru.

Czytaj też: Orange i Oppo – wspólny zegarek z eSIM i partnerstwo budzące obawy
Czytaj też: Xiaomi prezentuje smartfony Mi 10T i zegarek Mi Watch
Czytaj też: Marzy się Wam ciekawy zegarek? Sprawdźcie Jupiter firmy Ziiiro

Za ten brak jest odpowiedzialny ekran dotykowy AMOLED o przekątnej 1,28 cala. Citizen zadbał, żeby użytkownik mógł dostosować „tarczę”, aby wyświetlała najbardziej pożądane przez niego funkcje.

CZ Smart potrafi więcej niż tylko wskazywać godzinę, czy datę, a to przez bazowanie na Google Wear OS, dzięki czemu może wyświetlać wszystkie zwykłe aplikacje pokroju alarmów, kalendarzy, kontaktów, stopera, czy minutnika. Wbudowany głośnik i mikrofon pozwalają użytkownikowi odbierać telefony, otrzymywać powiadomienia o wiadomościach tekstowych i e-mailach oraz zadawać pytania Asystentowi Google.

CZ Smart może łączyć się z telefonami lub słuchawkami przez Bluetooth, internetem przez Wi-Fi, podczas gdy GPS wykorzystuje do nawigacji. Mało tego, na pokładzie nie zabrakło NFC, czujnika tętna, akcelerometru i żyroskopu do aplikacji mierzących sen, kroki oraz aktywność podczas treningów.

Czytaj też: Test Skagen Falster 3. Ciężko o ładniejszy zegarek z Wear OS
Czytaj też: Zegarek Garbage zawalczy z elektronicznymi śmieciami
Czytaj też: Zegarek za 2,2 miliona złotych Twin Turbo Furious inspirowany Bugatti

Według Citizen żywotność baterii CZ Smart wynosi ponad 24 godziny, a funkcja szybkiego ładowania może podbić jego pokłady baterii do 80% w 40 minut. Ten smartwatch jest dodatkowo wodoodporny do 30 metrów i kompatybilny zarówno z urządzeniami z Androidem, jak i iPhone.

CZ Smart kosztuje 395$, a przed realizacją dostaw 14 grudnia, wszyscy chętni mogą sięgnąć po ten model w przedsprzedaży.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News