WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ

ClickMeeting spełnia nowe wymogi Unii Europejskiej

ClickMeeting spełnia nowe wymogi Unii Europejskiej

Dla 83% użytkowników platform webinariowych bezpieczeństwo jest niezwykle istotne. Jedną z ważniejszych kwestii jest lokalizacja serwerów, która ma kluczowe znaczenie w świetle najnowszego orzeczenia Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej.

Gdański ClickMeeting niedawno zrezygnował z wykorzystywania serwerów poza terenem Unii Europejskiej. Ma to na celu lepsze chronienie danych swoich klientów. Oznacza to także, że jest to jedno z niewielu w Polsce narzędzi do webinarów i konferencji online, które spełnia nowe wymagania TSUE.

Czytaj też: Nowy sprzęt Samsunga nie jest tani. Zobacz ceny Galaxy Note20 i pozostałych urządzeń

Dominika Paciorkowska, Dyrektor Zarządzająca ClickMeeting, mówi:

Nasi użytkownicy wskazali, że lokalizacja serwerów ma dla nich bardzo duże znaczenie. Warto jednak podkreślić, że nie powinniśmy skupiać się na samym aspekcie kraju czy kontynentu, w którym przechowywane są dane. Oprócz tego gdzie, bardzo ważne jest też jak jest to robione. ClickMeeting podchodzi do tego zagadnienia kompleksowo, wszyscy dostawcy zawarli z nami odpowiednie, wymagane prawnie, umowy powierzenia przetwarzania danych osobowych oraz dali gwarancję wysokiego stopnia ochrony danych.

W marcu popularność platform do webinariów znacznie wzrosła. W pierwsyzm miesiącu pandemii z ClickMeeting skorzystało 2,5 miliona osób, czyli 312% więcej niż w całym 2019 roku.

Dane użytkowników platformy są wykorzystywane tylko do świadczenia usług wideokonferencji. Nie są one przekazywane zewnętrznym partnerom czy wykorzystywane do celów reklamowych. Oznacza to, że ClickMeeting to jedno z najbezpieczniejszych rozwiązań na rynku.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News