Reklama

Mulan – film zadebiutuje w kinach i na Disney+

Mulan, Mulan premiera, Disney, Mulan kategoria wiekowa, Mulan PG-13

Nowy szef Disneya podjął poważną decyzję w sprawie Mulan. Z powodu pandemii koronawirusa premierę przekładano kilkukrotnie i nadal nie można znaleźć pewnej daty. Dlatego postanowiono ugryźć problem inaczej.

Czytaj też: The Umbrella Academy sezon 2 – o co chodzi w zakończeniu i co stanie się dalej?

Tak jak się spodziewano, niedługo po anulowaniu premiery Tenet (12 sierpnia) również Disney podjął decyzję o usunięciu z kalendarza Mulan. Długo wstrzymywano się z ogłoszeniem nowej daty, bo sytuacja w USA wynikająca z koronawirusa nadal jest bardzo niepewna. Zresztą, tak jak w innych krajach, np. w Australii, gdzie rząd ponownie wprowadza obostrzenia. Nie powinna więc dziwić nas zmiana modelu dystrybucji Mulan, na którą zdecydował się ostatecznie Disney. Zamiast wciąż przekładać premierę postanowiono znaleźć inne rozwiązanie.

Bob Chapek, nowy szef Disneya, ogłosił, że 4 września Mulan jednocześnie wejdzie do kin i na platformę Disney+, oczywiście w tych krajach, w których usługa jest dostępna. Jednak zanim poczujecie się oszukani muszę dodać, że abonenci disneyowskiej platformy będą musieli za dostęp do Mulan dodatkowo zapłacić i to nie mało, bo aż 29,99$.

To ogromna zmiana jeśli chodzi o strategię Disneya i być może nie będzie to tylko odosobniony przypadek. Z perspektywy widza to z pewnością dobra wiadomość. Jeśli rodziny z dziećmi chciały wybrać się na premierę to wykupienie dostępu na Disney+ będzie świetną i zdecydowanie tańszą opcją. Niestety z drugiej strony jest to kolejny cios dla właścicieli kin, zwłaszcza tych amerykańskich, którzy w Tenet i Mulan upatrywali okazji do odrobienia strat wynikających z pandemii. Bob Chapek w swoim wystąpieniu podkreślał, że jest to jednorazowa, wyjątkowa „anomalia”, jednak czy jeśli koronawirus nadal będzie tak szaleć inni nie pójdą śladem Disneya? Trzeba brać również pod uwagę, że jeśli taka dystrybucja przyniesie lepsze zyski, to możliwe, że jednorazowy przypadek zmieni się może nie w regułę, ale w coś o wiele częstszego.

Obecnie nie ma jeszcze potwierdzenia, czy również w Polsce Mulan pojawi się 4 września, jednak można spodziewać się, że tak właśnie będzie.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News