WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Nauka

Co najmniej 11 hospitalizacji i 127 napadów związanych z wapowaniem

FDA przedstawiło właśnie badania dotyczące wapowania. Okazuje się, że istnieje wiele doniesień o licznych hospitalizacjach nastolatków cierpiących na ciężką chorobę płuc powiązaną z e-papierosami. Także ponad 127 osób miało napady padaczkowe związane z paleniem.

Szpital Dziecięcy w Wisconsin ujawnił grupę 8 nastolatków z uszkodzeniem płuc w zeszłym miesiącu. Dokładna przyczyna takiego wzrostu osób chorych jest nieznana, ale jedyne co je łączyło to palenie e-papierosów. Departament Zdrowia Wisconsin szybko zareagował na to i stwierdził, że zgłoszono jeszcze 11 potwierdzonych oraz 7 podejrzanych osób o dokładnie to samo.

Czytaj też: Ciemna materia mogła powstać przed Wielkim Wybuchem

W sumie FDA otrzymało informacje o 127 napadach lub objawach neurologicznych związanych z e-papierosami. Należy jednak pamiętać, że są to dane od 2010 roku i dopiero teraz one wzrastają. Ile jeszcze osób nie zgłosiło problemów choćby ze względu na brak ubezpieczenia?

Jeśli wiec palicie e-papierosy to przestańcie. Sa one równie niebezpieczne co zwykłe i nie warto ryzykować własnego zdrowia.

Czytaj też: Zużyte pieluszki nowym materiałem budowlanym

Źródło: Newatlas