WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Co nowego w ulepszonym myśliwcu F/A-18 Super Hornet dla Marynarki USA?

Boeing pochwalił się, że przekazał Marynarce Wojennej USA pierwszego z piętnastu ulepszonych myśliwców F/A-18 Super Hornet.

Całe ulepszenia sprowadzają się do pakietu „Block III” i są częścią programu przedłużenia żywotności tych myśliwców z 6000 do 7500 godzin lotu, a następnie z 7500 do 10000 godzin, aby utrzymać je w eksploatacji przez dziesięciolecia.

W ramach tego dążenia do utrzymywania wyposażenia w świetnym stanie przez długie lata, Boeing nie tylko buduje nową transzę Super Hornet Block III, ale także modyfikuje 15 starszych egzemplarzy do tego standardu. Ponoć każda aktualizacja zajmuje od 12 do 18 miesięcy, a cztery myśliwce mają być gotowe do końca tego roku.

Ulepszenia są nie tylko strukturalne, bo obejmują także ulepszony moduł czujnika podczerwieni IRST Block II, zbiorniki mogące pomieścić 1600 kg dodatkowego paliwa oraz zmiany kadłuba, które zmniejszają opór i rozszerzają zasięg operacyjny o 480 km.

To jednak nie koniec – kolejne nowości sprowadzają się do zaawansowanego systemu kokpitu do śledzenia i celowania za pomocą ekranu dotykowego oraz ulepszone funkcje sieciowe.