WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Co powiecie na nowoczesny odtwarzacz muzycznych kaset?

Ubóstwiacie dzisiejszy komfort z cyfrowym dostępem do muzyki? W takim razie produkt francuskiej firmy na Kickstarterze, jakim jest nowoczesny odtwarzacz kaset, nie będzie dla Was.

Odtwarzacz We Are Rewind od identycznie nazwanej firmy powstał przez inspirację z nostalgicznych filmów i programów telewizyjnych z lat 80., takich jak Guardians of the Galaxy i Stranger Things. Ma mniej więcej ten sam rozmiar i kształt co oldschoolowy odtwarzacz Sony Walkman, z fizycznymi przyciskami na górze, a przede wszystkim… działa!

We Are Rewind został wyposażony w technologie XXI wieku ukrytą w całkowicie aluminiowej obudowie. Mowa o trybie Bluetooth w myśl połączenia odtwarzacza z głośnikiem, a nawet opcji nagrywania muzyki na pustych kasetach. Zabrakło też wymiennych baterii AA, a w ich miejsce trafia zintegrowana bateria o wytrzymałości około 10 godzin.

Jak powiedział pomysłodawca, Romain Boudruche:

Jakość dźwięku analogowego nie jest tak zła, jak myśli większość ludzi. Jest cieplejsza. Ale najważniejsze jest to, że możesz go [odtwarzacz] dotknąć, poczuć. Tak jak winyle. Trzymasz w rękach coś, co znasz, gdy byłeś młody… to romantyczne i nostalgiczne.

Czytaj też: Bezzałogowy ekranoplan z panelami słonecznymi z Rosji

Jeśli jesteś zainteresowany takim gadżetem, to na Kickstarterze możesz zgarnąć We Are Rewind za 89 euro, a to o 40 zł taniej w porównaniu do ceny w sprzedaży detalicznej. Nie wiadomo jednak, czy odtwarzacz osiągnie produkcje.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News