Reklama
aplikuj.pl

Co się stało z Nintendo Switch Pro, który był niemalże pewny?

nintendo switch pro

Jeszcze kilka miesięcy temu pojawienie się Nintendo Switch Pro było pewne. Sprzęt jednak nigdy nie stał się dostępny na rynku. Co się stało?

Nintendo Switch Pro istniał

PlayStation 4 otrzymało PlayStation 4 Pro. Xbox One dostał Xbox One S oraz Xbox One X. Nintendo Switch było o krok od wypuszczenia Nintendo Switch Pro (choć strzelałbym bardziej w nazwę Super Nintendo Switch), ale ostatecznie otrzymaliśmy tylko Switcha OLED, który ma większy ekran, lepsze głośniki i ulepszoną podstawkę.

Czytaj też: Niewydane gry wyciekają jak szalone – Duke Nukem, Prey, Doom, Rayman w sieci!

Przecieki udostępniane przez szanowane źródła mówiły już otwarcie o tym, że Nintendo ma ulepszonego Switcha, wspominając o większej mocy obliczeniowej sprzętu. Tymczasem, od ostatnich ogłoszeń minęło tyle czasu, że dziś wydawanie tego typu sprzętu nie ma sensu i bardziej zanosi się na to, że najbliższą, najnowszą konsolą Nintendo będzie kolejna generacja Switcha.

Nintendo Switch Pro anulowany

Sprawie zaginionego w konsolowej historii Nintendo Switch Pro skomentował niedawno jeden z redaktorów Digital Foundry.

Jak się dowiadujemy, również i on z rozmów z różnymi deweloperami wiedział o istnieniu Nintendo Switch Pro. Konsola miała być na wzór PlayStation 4 Pro i Xbox One X, odświeżeniem sprzętu w trakcie generacji.

Czytaj też: Emulator PS4 i PS3 zaliczyły znaczące postępy

Wokół mocniejszego sprzętu były prowadzone prace, ale wygląda na to, że dziś jest to już porzucony projekt. Cokolwiek następnego tworzy Nintendo, na pewno jest to już urządzenie przeznaczone do grania w tytuły z kolejne generacji.

Jaka będzie kolejna konsola Nintendo? Wszyscy dobrze wiemy, że Japończycy niemalże zawsze zmieniają nazwę swojego sprzętu do grania i wywracają wszystko co znaliśmy do góry nogami. Wygląda jednak na to, że tym razem naprawdę możemy mówić o „Nintendo Switch 2”. Konsola sprzedała się tak dobrze, że warto zostać przy tej samej nazwie. Oby tylko nie powtórzyła się historia z Nintendo Wii i WiiU. Redaktor Digital Foundy dodał również, że potencjalny następca Nintendo Switch, nie pojawi się w 2023 roku.