Reklama
aplikuj.pl

Emulator PS4 i PS3 zaliczyły znaczące postępy

emulator

Emulator PS3 i zalążki emulatora PS4 mogły w ostatnich dniach pochwalić się znaczącymi postępami. Kolekcja gier z PS3 jest już bezpieczna, a produkcje z PS4 wchodzą w nowy etap archiwizacji.

Emulator PS3 włącza wszystko

RPCS3 to emulator PlayStation 3, który dziś zdaje się być tuż przed ostatnią prostą, aby być w pełni działającym oprogramowaniem. Tworzone przez lata narzędzie pozwala nam przechodzić na PC wiele gier z PS3.

Czytaj też: Gdyby Call of Duty Black Ops 3 tak wyglądało, to byłby szok

Teraz jednak dokonano kolejnego postępu. Twórcy oprogramowania pochwalili się, że kategoria „Loadable” osiągnęła 0 procent. Co to tak właściwie oznacza? Twórcy podzielili gry na pięć kategorii:

  • Nothing – gry się nie ładują
  • Loadable – gry wyświetlają czarny ekran
  • Intro – gry wyświetlają obraz, ale nie da się dojść dalej niż do menu
  • Ingame – gry, które nie da się ukończyć przez glitche czy problemy z wydajnością
  • Playable – gry, które da się przejść z dobra płynnością i bez błędów

W kategorii Nothing już od jakiegoś czasu nie było żadnych gier, a teraz nie ma w niej ani jednego tytuły, który tylko wyświetlałby czarny ekran. W pełni przejść za to można już 67,98% biblioteki gier PS3!

Emulator PS4 wchodzi w rejony 3D

Do niedawno emulatory PS4 pozwalały tylko na emulację prostych gier 2D. Do wykonania są jeszcze lata pracy i minie wiele miesięcy zanim pojawi się pierwsza w pełni grywana gra, która zadziała w dobrej płynności.

Czytaj też: Niewydane gry wyciekają jak szalone – Duke Nukem, Prey, Doom, Rayman w sieci!

Teraz jednak jesteśmy świadkami kolejnego postępu w działaniu narzędzia fpPS4. Udało się włączyć pierwszą grę 3D z PS4 na PC! Co prawda w kategorii RPCS3 określilibyśmy ją jako „Ingame”, więc niemożliwą do ukończenia, ale w końcu udało się włączyć coś więcej, niż 2D!

Tytułem, który zadziałał jako pierwszy w historii gra 3D na emulatorze PS4 jest Oceanhorn – Monster of Uncharted Seas.

Urośnij od chłopaka do legendy.

Obudzasz się i znajdujesz list od ojca. On odszedł…

Jedyny trop to jego stary dziennik i zagadkowy naszyjnik. Cóż się wydarzyło?

Poznawaj wyspy Niezbadanych Mórz – świat pełny niebezpieczeństw, tajemnic i łamigłówek. Walcz z potworami, ucz się magii i odnajduj starożytne skarby, które pomogą Ci w drodze. Wykorzystuj cały swój spryt, aby odkryć tajemnice królestwa Arkadii i morskiego stwora Oceanhorna.

Gra Oceanhorn łączy w sobie ujmującą historię, zapierającą dech grafikę i porywającą rozgrywkę, zanurzając cie w niezapomnianej i pełnej akcji przygodzie.

Ciesz się niewiarygodną ścieżką dźwiękową od najlepszych światowych twórców muzyki do gier: Nobue Uermatsu (Final Fantasy) oraz Kenji Ito (Seiken Densetsu).