Reklama
aplikuj.pl

Co warto kupić na święta?

Akcja partnerska

Pod choinką z Lenovo

Lenovo Legion Y540

Kolejny notebook dla graczy, tym razem spod gwiazdy Lenovo. Legion w branży to już klasyk. Komputer z ekranem 17,3″ waży niespełna 3 kg. Nie jest to może najlżejsza konstrukcja, a mimo tego nie sprawi większych problemów co bardziej mobilnym użytkownikom. Matryca Full HD IPS pracuje z odświeżaniem 60Hz, aczkolwiek dostępne są również modele 144Hz. Złącza producent umiejscowił z każdej strony obudowy. Po prawej mamy USB 3.1 Gen 1, po lewej USB 3.1 Gen 1 oraz złącze słuchawkowe, a z tyłu umieszczono USB-C, mini DisplayPort 1.4, USB 3.1 Gen 1, HDMI 2.0 oraz RJ-45. Do pełni szczęścia brakuje tylko złącza USB 3.1 Gen2 czy Thunderbolt.

Jak przystało na sprzęt gamingowy Y540 pochwali się dość solidnymi podzespołami. Lenovo oczywiście oferuje kilka różnych konfiguracji, co przekład się na zróżnicowanie cen. Nam przyszło przetestować model z kartą grafiki GTX 1650 oraz procesorem i5 dziewiątej generacji. Więcej o jakości wykonania obudowy a także możliwościach notebooka przeczytacie w naszej recenzji.

Lenovo IdeaPad S540

15-calowy IdeaPad S540 to ważący 1,8 kg notebook, gdzie część obudowy wykonano z aluminium. Matryca IPS o rozdzielczości 1920 x 1080 px charakteryzuje się jasnością na poziomie 300 nitów oraz 72% pokryciem barw NTSC. Poziom ochrony danych zwiększymy za sprawą opcjonalnego czytnika linii papilarnych, pozwalając zalogować się tylko zweryfikowanym użytkownikom.

S540 może być wyposażony w procesor i5 lub i7 Intel Core 8. generacji. Oprócz wersji ze zintegrowaną grafiką, w ofercie Lenovo znajdziemy również modele z GTX 1650 na pokładzie. Pamięć RAM jesteśmy w stanie rozbudować do 12 GB. Z opcji dyskowych najlepiej rozglądać się za wariantem 512 GB PCIe SSD albo 128 GB SSD + 1 TB HDD. Wszystko zależy od Waszych potrzeb, a Lenovo daje nam wybór. Notebook w swojej podstawowej specyfikacji nadaje się do pracy w domu i biurze oraz wszelkich multimediów. Z drugiej strony, wariant z GTX 1650 podoła nawet najnowszym tytułom gier, choć trzeba pamiętać o rozsądnym ustawieniu poziomu detali.

Lenovo Yoga S730

Ultrabook w obudowie z aluminium ma zaledwie 11,9 mm grubości i należy do najsmuklejszych notebooków z rodziny Yoga. Obudowany w piaskowane aluminium i ważący jedynie 1,2 kg Yoga S730 zawsze zaprezentuje się elegancko. Na bardzo kompaktowy rozmiar notebooka wpływa matryca IPS 13,3″ o rozdzielczości 1080p. Co ciekawe do tego modelu producent użył do przykrycia ekranu jeden z najtwardszych i najcieńszych gatunków szkła dostępnego na rynku.

Kompaktowe rozmiary nie ograniczają ogólnej funkcjonalności. Prócz kompletu wejść, w tym dwóch portów USB-C, uwzględniono opcjonalny czytnik linii papilarnych. Wraz z funkcją Windows Hello jest to najszybszy i najbezpieczniejszy sposób logowania się bez użycia hasła. S730 dostępny jest w różnych konfiguracjach sprzętowych, wybierać można między wariantami dysku SSD od 128GB do 1TB. Do wyboru są także procesory Intela i5 oraz i7 8. generacji. Ze względu na małe rozmiary nie spodziewajmy się na pokładzie układu graficznego mocniejszego niż Intel HD 620. Jednak do codziennej pracy i rozrywki jest jak znalazł.

Lenovo Yoga Smart Tab 10

Mimo złowieszczych zapowiedzi, tablety mają się całkiem dobrze. Yoga Smart Tab jest tego dobrym przykładem. To ciekawe rozwiązanie dla mobilnych użytkowników potrzebujących wygodnego dostępu do Internetu oraz usług streamingowych. Urządzenie napędza 8-rdzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 439 wparty modułem RAM o rozmiarze 4 GB. Dzięki zastosowanym podzespołom sprzęt cechuje dobry stosunek ogólnej wydajności do czasu pracy na baterii, gdzie pojemność akumulatora wynosi 7000 mAh. Całością zarządza system Android 9.0 Pie a do dyspozycji użytkownika zostaje oddane 64 GB przestrzeni dyskowej. Potrzebujesz więcej miejsca? Bez problemu można wykorzystać karty microSD/SDHC/SDXC o pojemności do 256 GB.

Jak na urządzenie o przekątnej 10,1 Smart Tab waży jedyne 570 g. Ekran multi-touch 10 punktowy z matrycą IPS pochwali się rozdzielczością 1920 x 1200 px (proporcje 16:10). Do tego należy doliczyć jeszcze dwa aparaty 5 i 8 Mpix, mikrofon, głośniki (wsparcie Dolby ATMOS), Bluetooth 4.2, WiFi 802.11 ac, port USB-C, czujnik oświetlenia, czujnik zbliżeniowy oraz G-sensor. Lenovo się postarało.

Lenovo ThinkBook 13s

Urządzenie skrojone głównie pod kątem świata biznesu. Wbudowane zabezpieczenia chronią poufne pliki, przykładowo dedykowany układ Trusted Platform Module (dTPM) szyfruje dane i współdziała z funkcjami zabezpieczeń Windows 10. Natomiast ThinkShutter to fizyczna osłona kamery, która blokuje obiektyw dla zachowania 100% prywatności. Czytnik linii papilarnych zintegrowano z przyciskiem zasilania. Dzięki temu, jak w smartfonie, możesz błyskawicznie uruchomić i zalogować się do systemu.

Wyświetlacz laptopa ma węższe, 5,5-milimetrowe ramki, a ekran 13,3″ o rozdzielczości FHD został wyposażony w HDR. ThinkBook 13s działa do 11 godzin na jednym naładowaniu, choć oczywiście wszystko zależy od tego, co akurat robimy na laptopie. W ramach oszczędności czasu RapidCharge zapewnia naładowanie aż 80% baterii w zaledwie godzinę. Ponadto ThinkBook przeszedł liczne testy jakości i niezawodności, między innymi odporności na zalanie, ekstremalną temperaturę i wibracje. Zawias ze stopu cynku wykonano metodą metalurgii proszków, co gwarantuje mu tak wysoką wytrzymałość.

Lenovo Yoga S940

Intrygujący minimalizm Lenovo Yoga S940 został nagrodzony odznaczeniem iF Design Award 2019. Niewątpliwym atutem urządzenia jest jego grubość wynosząca zaledwie 12,2 mm. To bardzo ważne, jeśli sporo podróżujemy służbowo lub prywatnie. Mając do dyspozycji ekran 13,9″ i masę zaledwie 1,2 kg można pracować do 15 godzin na jednym naładowaniu baterii. Oczywiście czas pracy będzie zależał od rodzaju wykonywanych zadań i zastosowanej matrycy. Tu do wyboru mamy IPS Full HD (z Dolby Vison HDR) lub 4K w standardzie HDR VESA400. Ekran po same brzegi wypełnia dostępną powierzchnię dzięki technologii Contour Display. Nie kończy się przy tym na bokach ostrymi krawędziami. Szkło czołowe odpowiednio zagięto, potęgując wrażenie braku ramek.

Lenovo w tym modelu postawiło na CPU Intela, z Core i7-8565U włącznie, do 16 GB pamięci RAM i wydajny dysk PCIe SSD o pojemności do 1 TB. Z technicznych ciekawostek warto wspomnieć o sposobach logowania do systemu. Otworzenie komputera wywołuje automatyczne skanowanie twarzy zsynchronizowane z Windows Hello. Wystarczy spojrzeć i notebook zostaje odblokowany za pomocą czułej kamery podczerwieni. Odchodząc od komputera nie trzeba go blokować, ekran sam się wyłączy. Więcej o S940 możecie przeczytać w naszej akcji partnerskiej z Lenovo.