WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Testy

Test laptopa Lenovo Legion Y540-17IRH-PG0

GTX 1650 jest już obecny w laptopach. Właśnie otrzymaliśmy do testów konstrukcję Lenovo Legion Y540-17IRH-PG0, która oferuje tę grafikę. Czy laptop okaże się godny polecenia?

Laptop zapakowany jest w duży karton. Wraz z nim otrzymujemy 170 W zasilacz, instrukcję i przejściówkę do podłączenia dysku SATA. Tak naprawdę rzeczywiście więcej nam nie potrzeba i akcesoria zupełnie wystarczają.

Wygląd Lenovo Legion Y540-17IRH-PG0

Lenovo Legion Y540-17IRH-PG0 wygląda bardzo dobrze. Kolor producent określa jako kruczoczarny i logo LEGION ma podświetlany znaczek w literze O. Sprawia to całkiem niezły, nowoczesny efekt, a przy tym nie narzuca niepotrzebnego RGB. Mnie się design laptopa bardzo podoba i nie wstydziłbym się go nawet podczas spotkań biznesowych. Obudowa jest też odporna na odciski palców, co jest dużym plusem.

Wymiary laptopa to 399,8 mm x 290 mm x 25–26,3 mm. Waży on 2,84 kg. Nie jest to może najlżejsza konstrukcja, ale problemów z jej przenoszeniem nie powinniście mieć. Spokojnie zmieści się on w plecaku czy torbie i jego przenoszenie nie będzie męczarnią. Warto tutaj też wspomnieć, że laptop jest tak wykonany, że wymiana dysku czy pamięci RAM nie powinna sprawiać problemów nawet osobom bez doświadczenia.

Ekran Lenovo Legion Y540-17IRH-PG0

Testowana wersja ma 17,3 calowy ekran IPS o rozdzielczości 1920 x 1080 px. Jest on antyodblaskowy, maksymalna jasność wynosi 300 nitów a odświeżanie wynosi 60 Hz. Warto pamiętać, że inne wersje Lenovo Legion Y540-17IRH-PG0 mają ekrany nawet z 144 Hz częstotliwością odświeżania. Producent nic więcej nie wspomina o ekranie – ciekawe, jak wypadnie on w testach. Warto tutaj też zwrócić uwagę na ramki. Górna i boczne są w miarę małe, natomiast dolna jest spora. Ekran odchyla się też praktycznie do płaskiego poziomu – czasami taka możliwość okazuje się niezastąpiona.

Za chłodzenie odpowiada technologia Legion Coldfront. Oferuje ona indywidualne chłodzenie CPU i GPU, co powinno zapewniać odpowiednie temperatury. System chłodzenia ma cztery otwory wentylacyjne, radiatory schładzające klawiaturę oraz wentylatory z 70 łopatkami. Jest to kolejna rzecz, której działanie bardzo mnie ciekawi.

Złącza Lenovo Legion Y540-17IRH-PG0

Dawno nie miałem sprzętu ze złączami po obu bokach, ale z większością umieszczoną z tyłu. Po prawej stronie mamy złącze USB 3.1 Gen 1, po lewej USB 3.1 Gen 1 oraz złącze słuchawkowe, a z tyłu jest zabezpieczenie Kensington, USB-C, mini DisplayPort 1.4, USB 3.1 Gen 1, HDMI 2.0, RJ-45 oraz wejście na zasilacz. Korzystanie z tych złączy jest wygodne – głównie dlatego, że ekran jest też trochę przesunięty wgłąb obudowy. Brakuje mi jednak złącza USB 3.1 Gen2 czy Thunderbolt – ich obecność byłaby mile widziana.

Klawiatura i gładzik Lenovo Legion Y540-17IRH-PG0

Klawiatura jest podświetlana na biało. Do dyspozycji są dwa poziomy podświetlenia, które sprawiają, że klawiatura jest widoczna w nocy. Nie zabrakło też klawiatury numerycznej. Ogólnie tę część laptopa oceniam bardzo pozytywnie. Korzystanie z klawiatury jest wygodne – nie zdarzyło mi się pomylić przycisków czy nie miałem problemu z przyzwyczajeniem się do ich ułożenia. Plusem są także klawisze funkcyjne, które po naciśnięciu Fn + przycisku pozwalają szybko zmienić pewne opcje.

test Lenovo Legion Y540-17IRH-PG0, recenzja Lenovo Legion Y540-17IRH-PG0, review Lenovo Legion Y540-17IRH-PG0, opinia Lenovo Legion Y540-17IRH-PG0, wydajność Lenovo Legion Y540-17IRH-PG0, gry Lenovo Legion Y540-17IRH-PG0

Gładzik jest dobry. Ślizg jest dobry, choć nie jest jeszcze tak idealnie, jak w przypadku niektórych propozycji od konkurencji. Z drugiej strony palec się nie zacina i można korzystać z touchpada gdy nie ma się dostępu do myszki. Jego wielkość jest bez zastrzeżeń. Pod gładzikiem są dwa przyciski, które działają bez problemów.

Bateria, kamera i głośniki Lenovo Legion Y540-17IRH-PG0

Bateria ma pojemność 52,5 Wh. Niestety nigdzie nie ma informacji, na jaki dokładnie czas pracy ma ona wystarczyć. Producent pisze tylko, że czas pracy może się różnić w zależności od modelu i jest on długi. Sprawdzę to dokładnie w testach. Kamera znajduje się pod ekranem. Jest to standardowy model HD, który powinien wystarczyć do prowadzenia rozmów.

Zastosowane głośniki są produkcji Harman i obsługują technologię Dolby Atmos for Gaming. Maksymalna głośność może nie zachwyca, ale za to sama jakość jest rzeczywiście bardzo dobra. Brakuje basu, ale poza tym jestem bardzo zaskoczony. Muzyka brzmi naprawdę dobrze, podobnie jak dźwięki w grach. Górne dźwięki nie są zniekształcone a dolne są całkiem mocne. Także czuć oddzielenie poszczególnych składników muzyki – całość nie zlewa się w jedno. Spodziewałem się czegoś naprawdę słabego, a Lenovo Legion Y540-17IRH-PG0 bardzo pozytywnie mnie zaskoczyło – można przy głośnikach naprawdę miło spędzić czas i nie trzeba dokupywać zewnętrznych.

Spis treści:
PRZEJDŹ DO 2 STRONY: Parametry techniczne
Pokaż cały spis treści
PRZEJDŹ DO 2 STRONY: Parametry techniczne