WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Coraz częściej korzystamy z mobilnych aplikacji bankowych

Polacy pokochali bankowość internetową, a teraz dane pokazują, że z równym upodobaniem używają z mobilnych aplikacji, które pozwalają na korzystanie praktycznie ze wszystkich usług bankowych i to niezależnie, gdzie się znajdujemy.

Miliony użytkowników mobilnych aplikacji bankowych

Najpierw bankowość internetowa, teraz aplikacje mobilne, wszystko po to, by jak najbardziej ułatwić życie klientom banków. Dzięki usługom online możemy korzystać z usług banków praktycznie w każdym miejscu. Praktycznie każdy z polskich banków oferuje już nie tylko dostęp do bankowości internetowej, ale również do aplikacji mobilnych dedykowanych użytkownikom iOS, Androdia i oprogramowaniu Huaweia HMS.

Fot. Związek banków Polskich

Dane przedstawione przez Związek Banków Polskich pokazują, że na koniec II kwartału bieżącego roku przeszło 6,48 mln Polaków korzystało wyłącznie z aplikacji mobilnych. Dane obejmują przynajmniej jedno logowanie w miesiącu.

Łącznie z bankowych aplikacji mobilnych korzysta około 13 mln osób, co oznacza, że przeszło połowa ograniczyła się tylko do nich odrzucając całkowicie korzystanie z przeglądarek internetowych. Dane pokazują, że z uprawnionych do korzystania z internetowej bankowości jest przeszło 37,5 mln Polaków, ale w rzeczywistości korzysta z niej ponad 19 mln. W porównaniu z II kwartałem ubiegłego roku notowany wzrost zainteresowania aplikacjami jest ogromny, bo według danych przybyło aż 3,4 mln użytkowników.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News